Закон про посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами набув чинності

Закон про посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами набув чинності

Укрінформ
В Україні набув чинності закон щодо запровадження гуманного ставлення до тварин.

Цей документ посилює адміністративну та кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, їх мордування, а також їх вбивства, пропаганду цього негативного явища у суспільстві.

Відповідно до закону жорстоке поводження з тваринами – це знущання з тварин, у тому числі безпритульних, що завдало їм фізичного страждання, тілесних ушкоджень, каліцтва або призвело до загибелі, нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисних мотивів, залишення домашніх та сільськогосподарських тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин.

Жорстоке поводження з тваринами карається штрафом від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров'я.

Ті самі дії, вчинені стосовно двох і більше тварин, або групою осіб, або особою, на яку протягом року накладено адміністративне стягнення за таке саме порушення, пропаганда жорстокого поводження з тваринами, караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративним арештом на строк до п'ятнадцяти діб з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров'я.

"Жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисних мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій, караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років", - зазначається у документі. 

Водночас ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

"Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинене активним способом, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років", - йдеться у законі.

Читайте також: Президент посилив покарання за знущання над тваринами

Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження гуманного ставлення до тварин" 22 червня, а 1 серпня його підписав Президент Петро Порошенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-