СБУ відкидає звинувачення Москви щодо російського контрактника Агеєва

СБУ відкидає звинувачення Москви щодо російського контрактника Агеєва

Укрінформ
Служба безпеки України відкидає всі звинувачення Міністерства зовнішніх справ Росії щодо перешкоджання зустрічі представників консульства РФ з Віктором Агеєвим.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

"Військовослужбовець збройних сил РФ В. Агеєв був затриманий 24 червня 2017 року в районі проведення антитерористичної операції разом з іншими учасниками диверсійної групи так званої "ЛНР". Цей факт був широко висвітлений у засобах масової інформації, але тільки через два тижні після його затримання - 06.07.2017 Генеральне консульство РФ у Харкові направило лист з проханням надати дозвіл на зустріч представників дипломатичної установи з Агеєвим", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що СБУ 13.07.2017 надіслало відповідь, у якій на підставі чинного законодавства України російській стороні було повідомлено, що дозвіл на проведення зустрічі з Агеєвим службовими особами Генерального консульства РФ у Харкові буде надано після проведення невідкладних слідчих (розшукових) дій, про що російську сторону буде поінформовано додатково.

Служба безпеки також вважає безпідставними звинувачення МЗС РФ у порушенні норм міжнародного законодавства.

Читайте також: Мати Агєєва зустрілася з російськими консулами - адвокат

Водночас СБУ нагадує російським дипломатам про їхні дії на прикладі проведення зустрічі консульськими працівниками МЗС України з Олегом Сенцовим, який був незаконно затриманий представниками російських спецслужб у травні 2014 року. Незважаючи на численні ноти та запити української сторони до РФ, така зустріч відбулася лише через півтора роки після його ув'язнення - у грудні 2015 року.

В СБУ підкреслили, що дозвіл на відвідання Сенцова був наданий тільки після винесення російським судом незаконного обвинувального рішення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-