Transparency визначила найвідкритіші міста України

Transparency визначила найвідкритіші міста України

Дослідження
Укрінформ
Найвідкритішими містами України є Львів, Кропивницький та Івано-Франківськ.

Такими є результати аналізу прозорості та відкритості міст, який провели Transparency International Україна спільно з Інститутом політичної освіти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Експерти дослідили 100 найбільших міст України. За рівнем прозорості Львів набрав 59,7 балів зі 100, Кропивницький 55,96, Івано-Франківськ 54,2", - повідомив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

За його словами, у п'ятірку лідерів також увійшли Київ і Миколаїв. Водночас він висловив жаль, що навіть лідери набрали менше 60 балів зі 100 можливих, "і це сумно".

Аутсайдерами виявилися Дніпро та Полтава, які набрали менше 30 балів. Як зазначив Юрчишин, низькі бали означають, що в цілому прозорість міст України залишає бажати кращого. Саме для того, щоб підвищувати показники відкритості муніципалітетів, у межах проекту буде проведено низку тренінгів та семінарів, на яких активістів, представників влади та журналістів вчитимуть найкращих практик протидії корупції на місцях.

Юрчишин зауважив, що нині, коли в Україні відбувається процес децентралізації, дедалі більше фінансових ресурсів іде у регіони. Якщо не збільшити рівень підзвітності на локальному рівні, є великі ризики збільшення там корупції. "Тому за допомогою громадських ініціатив ми сподіваємося значно підвищити прозорість міст", - сказав він.

Дослідження проводилось у червні 2017, рейтингуванням охоплено 100 найбільших міст країни. Експерти дослідили міста за 91 показником, який характеризує 13 сфер і галузей. Зокрема, бралася до уваги інформація про роботу органів місцевої влади, доступ та участь, закупівлі, дані про житлову політику, бюджетування та контракти, гранти, виділення фінансів, соціальні послуги, кадрові питання, професійну етику та конфлікт інтересів, відомості про землекористування та будівельну політику, комунальні підприємства, комунальне майно, а також освіту.

Більш детально з дослідженням можна ознайомитись на сайті transparentcities.in.ua.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-