Слідство знайшло екс-бійця

Слідство знайшло екс-бійця "Беркута" у лавах білоруської міліції

Документ
2481
Укрінформ
Кілька співробітників розформованого спецпідрозділу МВС України "Беркут", причетних до протиправних дій стосовно учасників Революції гідності, переховуються на території Білорусі. А щодо одного бійця документально підтверджено, що він зараз служить у лавах білоруської міліції.

Про це повідомляється в розслідуванні міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm

"Встановлено, що білоруська влада, подібно до російських колег, не тільки надає притулок екс-бійцям " Беркута", а й охоче дає їм роботу в системі правоохоронних органів держави. Як показали нещодавні події, досвід перевищення службових повноважень у силовому придушенні мирних протестних акцій, що його було набуто українськими силовиками-втікачами, дуже цінний як для Росії, так і для Білорусі", - йдеться у повідомленні.

У OSINT-розслідуванні InformNapalm публікується інформація про колишніх співробітників миколаївського підрозділу "Беркут", які брали участь у зіткненнях на Майдані в 2013-2014 роках та після перемоги проєвропейських і демократичних сил втекли до Білорусі.

Першим фігурантом цього розслідування, щодо якого зібрано максимальну кількість доступної у відкритих джерелах інформації, є боєць "Беркута" Микола Стогорняк. Волонтери знайшли фотографії Стогорняка в Білорусі й навіть те, що він продовжив службу вже в міліції Білорусі.

"Що стосується підтвердження служби Стогорняка у правоохоронних органах Білорусі, то фігурант №1 цього розслідування вже встиг взяти участь у насильницьких затриманнях і судових розправах над громадськими активістами Білорусі. Так, Микола Стогорняк 13 березня 2017 року брав участь в якості свідка під час судового процесу у справі громадського активіста й анархіста В'ячеслава Косінерова, обвинуваченого в участі у "Марші недармоїдів" у Мінську 17 лютого 2017 року», - йдеться в повідомленні.

Як документальне підтвердження служби колишнього бійця "Беркута" Стогорняка в міліції Білорусі наводяться також фрагменти фотокопії постанови по справі про адміністративне правопорушення №1009/17 від 13.03.2017.

Другим фігурантом розслідування, який, згідно з інформацією (із дуже великою часткою ймовірності) наразі перебуває в Білорусі та, можливо, також служить у правоохоронних органах, є Сергій Гавриляк.

Третім фігурантом даного розслідування є співслужбовець Стогорняка і Гавриляка по Миколаївському підрозділу "Беркута" Сергій Панасенко.

"В даному розслідуванні виявлені та ідентифіковані колишні бійці тільки Миколаївського підрозділу "Беркута", які брали участь у зіткненнях на Майдані під час Революції гідності. Щодо одного бійця документально підтверджено, що він зараз служить у лавах міліції Білорусі, щодо другого є непряме свідоцтво від найближчого родича про його службу в структурі МВС РБ. Режим Лукашенка міг надати притулок і взяти на службу десятки таких втікачів з інших підрозділів "Беркута", - повідомили в InformNapalm.

У співтоваристві звернулися до компетентних органів України з проханням перевірити всю наявну інформацію щодо наведених у цьому розслідуванні фігурантів і, в разі необхідності, оперативно задіяти весь механізм процедури екстрадиції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-