В Україні потрібно прийняти закон про колабораціонізм - експерт

В Україні потрібно прийняти закон про колабораціонізм - експерт

1665
Ukrinform
В Україні потрібно прийняти закон про колабораціонізм, згідно з яким особам, які  співпрацювали з терористами, буде заборонено обирати, обиратися, працювати у державних та силових структурах України.

Про це заявив речник InformNapalm Михайло Макарук під час організованого Міжнародним інформаційним консорціумом (МІК) "Бастіон" круглого столу в Укрінформі на тему “Гібридна (інформаційна) агресія РФ. Відповіді України”.

“Наша команда активно взяла участь у розробці законопроекту про колабораціонізм. Усіх це лякає. Але вибачте: якщо ти співпрацював з терористами, якщо ти був один з них, якщо ти зраджував свою Батьківщину, то ти не маєш права обирати, обиратися, працювати у державних та силових структурах. Це буде набагато яскравіше і краще, ніж люстрація”, - заявив Макарук.

Він підкреслив, що наразі ж багато чиновників, які підтримували сепаратизм, просто “міняють один прапор на інший”.

Макарук також вказав на необхідність прийняття законодавчих змін для ефективної боротьби СБ України з проявами сепаратизму та зазіханням на територіальну цілісність України.

“У нас багато критикують Службу безпеки України, але на даний момент у них немає законодавчих механізмів протидіяти. Вони нічого не можуть зробити з таким явищем як, наприклад, “побутовий сепаратизм”. Вони не можуть якось боротися із ЗМІ, які активно пропагують антиукраїнську діяльність. І тому нам потрібен ряд глобальних змін в українській законодавчій сфері. Насамперед мова йде про інформаційну безпеку та можливість роботи для СБУ”, - заявив він.

Як відомо, до складу МІК “Бастіон”, який було створено влітку 2016 року, входять українські та зарубіжні неурядові організації, що протидіють російській пропаганді в інформаційному просторі. Засновниками консорціуму стали група “Інформаційний спротив”, InformNapalm, Центр дослідження армії, конверсії та роззброєння, Бюро протидії гібридній війні. Згодом до складу “Бастіону” увійшов і "Український кіберальянс” (UCA).

28 жовтня 2016 року секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов і  "Міжнародний інформаційний консорціум “Бастіон”  підписали Меморандум про взаємодію з метою протидії російській пропаганді.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>