Слідство у справі Охендовського зупинили - чекають відповідей від інопартнерів

Слідство у справі Охендовського зупинили - чекають відповідей від інопартнерів

Укрінформ
Наразі НАБУ довело отримання Охендовським у офісі Партії регіонів щонайменш 16 тисяч доларів та його розпис у "чорній бухгалтерії". 

Для того, щоб достовірно встановити, які конкретно дії голова ЦВК Михайло Охендовський, перебуваючи у закордонних відрядженнях, виконував в інтересах Партії регіонів, і чи виконував взагалі, детективами НАБУ до уповноважених органів інших держав спрямовано ряд клопотань про надання міжнародної правової допомоги у цій справі. До отримання відповідей від іноземних партнерів слідство у цій справі зупинено. Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«30 травня 2017 року минув рік, як детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно «чорної бухгалтерії» Партії регіонів. 13 грудня 2016 року про підозру в одержанні хабарів повідомлено першому і поки що єдиному фігуранту цієї справи - голові Центральної виборчої комісії Охендовському М.В.», - йдеться у повідомленні.

На переконання детективів НАБУ, ними доведено власноручне отримання Охендовським у офісі Партії регіонів щонайменш 16 тисяч доларів, про одержання яких він, згідно висновків проведених ними почеркознавчих експертиз, особисто розписався у «чорній бухгалтерії».

Водночас, як зазначають у САП, для визнання особи винуватою в одержанні хабара закон вимагає доведення не лише самого факту передачі коштів, але й використання хабароодержувачем свого службового становища в інтересах хабародавця. Таким чином, залишається встановити, які саме конкретні дії Охендовський, перебуваючи у закордонних відрядженнях, виконував в інтересах Партії регіонів, і чи виконував їх взагалі.

«На жаль, отримані під час слідства офіційні документи українських дипломатів, які забезпечували організаційний супровід відряджень Охендовського М.В., містять з цього приводу суттєві суперечності. За таких обставин єдиним надійним джерелом, яке в змозі надати об'єктивні відповіді на запитання слідства, залишається відповідна іноземна сторона. Тому, на виконання вимог національного закону та міжнародно-правових договорів, детективами НАБУ за погодженням з процесуальними керівниками до уповноважених органів інших держав спрямовано ряд клопотань про надання міжнародної правової допомоги у цій справі. До отримання відповідей від іноземних партнерів слідство у справі зупинено на підставі п. 3 ч. 1 ст. 280 КПК України», - уточнили в САП.

Решта ж матеріалів «чорної бухгалтерії» Партії регіонів підлягають подальшому дослідженню у окремому провадженні, яке керівником САП виділено та направлено за підслідністю до Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України, зазначили у відомстві.

Як повідомлялося, 14 квітня САП продовжила ще на два місяці термін розслідування справи стосовно Охендовського. 

Детективи НАБУ 13 грудня 2016 р. повідомили Охендовському про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 та ч.4 ст. 368 ККУ ("Одержання хабарів у великому та особливо великому розмірах особою, яка займає особливо відповідальне становище"). 

Наприкінці травня 2016 року колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак передав у НАБУ так звану "чорну бухгалтерію" ПР із зафіксованими виплатами на суму близько 2 мільярдів доларів. Пізніше копії "бухгалтерії" оприлюднив і депутат Сергій Лещенко. У матеріалах фігурують відомі політики, міністри, депутати, судді, а також американський політтехнолог Пол Манафорт.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-