Окуєва заявляє, що впізнала кілера

Окуєва заявляє, що впізнала кілера

Укрінформ
Аміна Окуєва впевнено впізнала кілера, який стріляв у Адама Осмаєва і який зараз дає свідчення слідчим.

Про це вона заявила в коментарі "Цензор.НЕТ".

Чоловік, який представився Аміні і Адаму як кореспондент французької газети "Ле монд" Алекс Вернер, і мав паспорт громадянина України на ім'я Олександра Дакара, насправді - громадянин РФ Артур Денисултанов, уродженець Чечні, широко відомий у кримінальних колах Санкт-Петербурга під іншими іменами та прізвиськами - Курмакаев, Кринари, Тищенко, Цебро, "Дінго".

Денисултанов неодноразово змінював паспорти і документи шляхом шлюбів, і був фігурантом низки кримінальних справ і кримінальних процесів, у тому числі справи про погрози вбивством і шахрайстві в Росії і в Австрії, тому відразу був впізнанний російською пресою.

За даними "Цензор.НЕТ", слідство встановило, що Денисултанов легалізувався в Україні також шляхом шлюбу з громадянкою України і певної схеми фальсифікації документів через кілька органів влади. Корумпованого чиновника, який видав первинні документи для легалізації злочинцеві, вже затримано, з ним працює слідство. Скоро будуть опубліковані всі імена і сама схема.

Денисултанов затримувався правоохоронними органами Австрії 11 червня 2008-го року за звинуваченням у погрозах відомому чеченському опозиціонеру Умару Ісраїлову. Тоді Денисултанова випустили на свободу. А 13 січня 2009-го Умар Ісраїлов був застрелений російськими кілерами на вулиці Відня.

З 2004-го року спецслужби РФ здійснили за кордоном принаймні 14 відомих замахів на життя чеченських біженців, в результаті яких загинуло щонайменше 14 осіб. За вчинення цих злочинів затримано правоохоронними органами, засуджено або перебуває під слідством 10 російських агентів.

Завдяки мужності Аміни, вперше за час терактів російських спецслужб проти борців за свободу Ічкерії закордоном РФ, кілер був затриманий на місці злочину. Затримання Денисултанова допоможе пролити світло і на інші злочини російських спецслужб. Зокрема, в Туреччині два російських агента, затриманих за вбивства чеченців, які перебувають під судом, а ще два громадянина РФ - під слідством. Також три російських кілера відбувають термін в Австрії - з того ж вбивства, за яким допитували Денисултанова в 2008-м.

Фото:РБК-УКРАИНА

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-