МОЗ хоче залучити студентів-реабілітологів до роботи у лікарнях

МОЗ хоче залучити студентів-реабілітологів до роботи у лікарнях

Укрінформ
МОЗ рекомендує залучати до навчальних практик у закладах охорони здоров'я студентів вишів, де здійснюють освітню діяльність у межах навчальних програм за спеціальностями «здоров'я людини», «фізична реабілітація» та «фізична терапія, ерготерапія». 

Про це повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров'я, зазначивши, що така співпраця можлива через укладання відповідних угод.

«Це дає можливість забезпечити студентам контакт з реабілітаційним середовищем будь-якого періоду та пацієнтів усіх вікових категорій. Безпосередня участь та практичний досвід - від гострої реабілітації у реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я до довготривалої реабілітації в закладах охорони здоров'я, соціального захисту, територіальних громадах», - сказала заступник міністра охорони здоров'я з питань європейської інтеграції Оксана Сивак.

Зазначається, що ініціатива викликана необхідністю активно розвивати реабілітаційний напрямок у закладах охорони здоров'я та браком кваліфікованих фахівців з фізичної терапії та ерготерапії в Україні.

У закладах охорони здоров'я планується введення штатних посад «фізичний терапевт» та «ерготерапевт».

За даними МОЗ, до Національного класифікатора України «Класифікатор професій ДК 003 2010» вже внесені професійні назви роботи «фізичний терапевт» та «ерготерапевт», відбуваються зміни в нормативній документації: до штатних розписів буде введено нове професійне угрупування «функціональні спеціалісти» та штатні посади «фізичний терапевт» та «ерготерапевт».

На нових посадах зможуть працювати випускники очних освітніх програм магістерського рівня «фізична реабілітація» та «фізична терапія, ерготерапія».

Відповідно до вимог міжнародних організацій, що займаються регулюванням професійної, освітньої та практичної діяльності ерготерапевтів та фізичних терапевтів (Всесвітньої федерації ерготерапевтів та Всесвітньої конфедерації фізичної терапії), обов'язковим компонентом навчальних програм бакалаврського та магістерського рівнів для цих спеціальностей є навчальні практики з мінімальною тривалістю 1000 годин.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-