Сьогодні - День захисту дітей та Всесвітній день батьків

Сьогодні - День захисту дітей та Всесвітній день батьків

Укрінформ
В Україні та світі 1 червня відзначається День захисту дітей та Всесвітній день батьків.

День захисту дітей був заснований у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Уперше відзначався у 1950 році в 51 країні світу. 

Ще в 1924 році Ліга Націй прийняла Женевську Декларацію прав дитини. У той час права дітей розглядалися в основному в контексті заходів, які необхідно було прийняти відносно рабства, дитячої праці, торгівлі дітьми. У 1959 році Організація Об’єднаних Націй прийняла Декларацію прав дитини, в якій проголошені соціальні та правові принципи, що стосуються захисту і благополуччя дітей. Проте, Женевська декларація прав дитини 1924 року та Декларація прав дитини 1959 року носили лише декларативний та рекомендаційний характер, а для захисту і забезпечення прав дитини необхідні були конкретні закони й міжнародні договори. Тоді й постало питання щодо законодавства стосовно прав дітей. 20 листопада 1989 року Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята Конвенція про права дитини, яка вважається світовою конституцією для дітей. Боротьба за прийняття Конвенції ООН про права дитини була складною та довгою, і перемога далася нелегко. 

Україна ратифікувала Конвенцію 27 вересня 1991 року, й відтоді цей документ є частиною національного законодавства. Тим не менш, є підгрунтя стверджувати про існування системних порушень прав українських дітей. Рівень бідності у сім’ях з дітьми перевищив середній показник по країні – 25%, а в багатодітних сім’ях – майже 80%. Система охорони здоров’я недостатньо  пристосована для того, щоб протистояти новим ризикам, з якими стикається сучасна молодь. Дослідження ЮНІСЕФ показують, що підлітки стали більше курити, вживати алкоголь та наркотики, що призводить до суттєвого погіршення здоров’я молодих людей та росту смертності серед молоді. Суттєво збільшилася чисельність дітей-сиріт. Найгострішою проблемою залишається дотримання конституційного права дітей-сиріт на житло. Жахливим є й той факт, що українські діти стають жертвами торгівлі людьми, найгірших форм дитячої праці, проституції та порнографії. Для того щоб концепція Конвенції стала реальністю для кожної дитини, вона повинна стати керівництвом до дії для кожного дорослого. В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента від 30 травня 1998 року.

Всесвітній день батьків проголошений резолюцією 66/292 Генеральної Асамблеї ООН в 2012 році й відзначається щороку 1 червня, так само, як і Міжнародний день захисту дітей. Як зрозуміло з самої назви, День присвячений батькам усього світу – жінкам і чоловікам. Генеральна Асамблея в своїй резолюції пропонує державам-членам відзначати Всесвітній день батьків у рамках відносин всебічного партнерства з громадянським суспільством, зокрема, задіявши молодь і дітей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-