Аваков зарахував справу Шеремета до списку "складних нерозкритих убивств" - 25.05.2017 22:00 — Новини Укрінформ
Аваков зарахував справу Шеремета до списку "складних нерозкритих убивств"

Аваков зарахував справу Шеремета до списку "складних нерозкритих убивств"

1220
Ukrinform
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков стверджує, що рівень розслідування вбивств в Україні становить 93% зі 100% скоєних. А справа журналіста Павла Шеремета потрапила у 7% складних вбивств, щодо яких поліція поки що не може встановити вбивцю.

Про це міністр заявив під час програми "Лівий берег" на "24 каналі".

"Приблизно рівень розслідування вбивств в Україні зі 100% скоєних на сьогодні становлять 92-93%. Є 7% вбивств складних, де поліція не може встановити вбивцю і притягнути його до відповідальності. Справа Шеремета потрапила у ці 7%, тому що воно непросте", - заявив Аваков.

Міністр стверджує, що Шереметом "не займалися випадкові люди".

"Ним (Шереметом - ред.) займалася організована група. Як і раніше стверджую, що ви не отримаєте ні від мене, ні від когось від слідчої групи коментаря по суті слідчих версій, тому що ця інформація закрита і має бути закрита. І як би не хотілося журналістам отримати додаткові факти, щоб зняти наступне кіно, умовно кажучи, це не їх функція. Це все-таки державна функція - функція слідства. І треба це зрозуміти", - заявив Аваков.

За його словами, у Національної поліції немає претензій до Служби безпеки України за фактом виконання ними своєї роботи.

"Наскільки я допущений до матеріалів слідства і наскільки я розумію цю ситуацію, у Національної поліції немає претензії до СБУ за фактом виконання своєї роботи і, тим більше, немає звинувачень в тому, що вони приховували якісь факти, щось стерли, наприклад, тощо", - заявив Аваков.

За його словами, епізод, про який говорив у парламенті генеральний прокурор Юрій Луценко (Луценко стверджував, що слідство допустило помилку у справі про вбивство Шеремета - правоохоронці не вилучили важливий відеозапис - ред.), "можна буде встановити дуже скоро".

"Це встановлювані дані, які ми встановили і швидко зрозуміли, що вони є. І беруся стверджувати, що вони не впливають ніяк на хід слідства зараз", -  підкреслив Аваков.

Міністр нагадав, що Шеремет був підірваний у власному автомобілі.

"Використання вибухівки для таких ситуацій - це терористичний акт, а за законами наших проваджень цим мала займатися СБУ... Але коли прокуратура оцінила справу в той момент, після всіх хитросплетінь, і розуміючи масштаб, з яким доведеться зіткнутися, було прийнято рішення і справу передали Національній поліції. У тому числі, можливо, прокурор керувався і тим, що тоді журналісти говорили про те, що нібито за ним (Шереметом - ред.) і за деякими іншими журналістами видання велося стеження. Мабуть, прокурор керувався у тому числі і цим. І таким чином, слідством займалася Національна поліція. Але в слідчій групі брали участь і прокурори, і досі беруть участь, і співробітники СБУ", -  пояснив Аваков, відповідаючи на питання, чи є злагодженість у роботі правоохоронних органів щодо слідства у справі Шеремета.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>