Програма «Доступні ліки» збільшила споживання лікарських засобів

Програма «Доступні ліки» збільшила споживання лікарських засобів

Укрінформ
Урядова програма «Доступні ліки» у 2,5 рази збільшила споживання лікарських засобів та на 87% знизила їх ціни в аптечній мережі.

Про це в Івано-Франківську на прес-конференції повідомив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.

«Програма «Доступні ліки» за перші тижні дала позитивний результат. Найперше, кількість споживання ліків, які є в програмі, зросла у 2,5 рази, і ціни на лікарські засоби, які увійшли в перелік, знизились в аптечному сегменті на 87%», - повідомив  Ілик.

Він зауважив, що в перелік програми увійшли лікарські засоби 157 найменувань. Їх виробники – компанії Європи, Індії Ізраїлю та України.

«Щонайменше 4 лікарські засоби, які мали б видаватися безкоштовно, надходять в аптечну мережу з перебоями. Це відбувається тому, що виробники не розрахували своїх виробничих потужностей і не можуть забезпечити такий великий обсяг лікарських засобів, попит на які зараз зростає в рамках реалізації проекту. Ми провели перемовини з ними. Є запевнення з боку фармвиробників, що ці лікарські засоби в повному обсязі будуть забезпечені до кінця травня», - зазначив Ілик.

Програма «Доступні ліки» стартувала в Україні 1 квітня. Пацієнти можуть безкоштовно, або з невеликою доплатою отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-