Мінприроди ініціює внесення лося до Червоної книги

Мінприроди ініціює внесення лося до Червоної книги

Укрінформ
Міністерство екології та природних ресурсів ініціює проведення обліку популяції лося та внесення цього виду тварин до Червоної книги України.

Про це заявив заступник міністра Василь Полуйко, повідомляє прес-служба міністерства.

«Щоб зняти напругу у суперечках щодо стану популяції лосів в Україні, ми виступаємо за проведення наукових досліджень за участю авторитетних українських науковців, аби отримати об'єктивні дані щодо стану популяції. Ми також виступаємо за залучення до цього дослідження якомога більшої кількості науковців та екологів, які займаються даною тематикою», - сказав Полуйко.

Він зазначив, що фінансування наукових досліджень можливе за рахунок коштів Програми фінансування природоохоронних заходів.

За словами заступника міністра, з огляду на численні звернення науковців та екологів Мінприроди підготувало та передало офіційного листа до Національної комісії із питань Червоної книги України щодо можливості занесення цих тварин до червонокнижних видів.

Варто зауважити, що нині в Україні лось є останнім із трофейних мисливських видів. За різними даними, чисельність популяції становить на рівні 2-6 тис. голів. Водночас науковці наголошують, що якщо на початку 1990-х рр. лось зустрічався в усіх областях України, крім Криму, то нині ця тварина зустрічається здебільшого лише в лісовій зоні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-