ВАСУ відкрив провадження за заявою Артеменка щодо позбавлення громадянства

ВАСУ відкрив провадження за заявою Артеменка щодо позбавлення громадянства

981
Укрінформ
Вищий адмінсуд України вирішив відкрити провадження у справі за заявою позафракційного народного депутата Андрія Артеменка щодо позбавлення його українського громадянства. 

Про це "Радіо Свобода" повідомила речниця ВАСУ Галина Гаєвська, зазначивши, що дату розгляду справи ще не призначили, оскільки сторони мають отримати ухвалу про відкриття провадження і матеріали цієї справи.

«Ця ухвала та матеріали, які подані, будуть надіслані сторонам у справі. Запропоновано Президентові України протягом 5 днів від того дня, як він отримає ці документи, підготувати заперечення на цей позов. Потім ці всі документи разом з запереченням суддя буде розглядати і призначати вже день розгляду справи», – сказала Гаєвська.

За її словами, розглядати цю справу буде судова колегія із п’яти суддів, згідно з законодавством.

Раніше адвокат Артеменка Леонід Сиваков повідомив ЗМІ про звернення до суду з проханням визнати незаконним і скасувати указ Президента про припинення українського громадянства Артеменка.

На початку травня в Державній міграційній службі заявили, що Президент підписав указ про позбавлення громадянства України народного депутата Андрія Артеменка.

Раніше Радикальна партія виключила Артеменка із фракції. Це сталося після того, як 19 лютого видання The New York Times повідомило, що Артеменко передав план нормалізації відносин між Україною і Росією радникові президента США Майклові Флінну незадовго до його відставки. Цей план, зокрема, передбачав проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму Росії в оренду на термін від 50 до 100 років, а також передбачав виведення російських військ з території України. За даними видання, цей план отримав підтримку в Москві.

Після заяв Артеменка прокуратура Криму відкрила кримінальне провадження про держзраду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-