Звільнений через порушення Пасенюк знову повернув собі крісло у КСУ

Звільнений через порушення Пасенюк знову повернув собі крісло у КСУ

1503
Ukrinform
Вищий адмінсуд задовольнив позов Олександра Пасенюка та поновив його на посаді судді Конституційного суду, скасувавши постанову Верховної Ради.

Відповідна постанова суду була ухвалена 24 квітня, повідомляє Укрінформ.

"Визнати незаконною та скасувати постанову Верховної Ради України № 1432-VIII від 05 липня 2016 року "Про звільнення судді Конституційного Суду України", - йдеться у резолютивній частині документу.

Пасенюк звернувся до ВАСУ з позовом про визнання незаконною та скасування постанови Верховної Ради про його звільнення у листопаді 2016 року.

"Позовні вимоги обгрунтовані тим, що внаслідок протиправної бездіяльності Верховної Ради України, яка полягає у нерозгляді протягом двох років заяви позивача про відставку при наявності 36-річного стажу на посаді судді, було порушено його конституційне право на одержання щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці", - зазначено в постанові суду.

У ході розгляду справи суд встановив, що 23 лютого 2014 року Пасенюк подав до Верховної Ради України заяву про відставку з посади судді КСУ (до досягнення 65-річного віку). Проте 24 лютого парламент звільнив його в зв'язку з порушенням присяги.

11 червня 2014 року ВАСУ скасував цю постанову і зобов'язав ВР розглянути заяву Пасенюка від 23 лютого. Іншим своїм рішенням ВАСУ відновив Пасенюка на посаді.

У червні 2014 року Пасенюк повторно подав заяву про відставку на ім'я голови КСУ і спікера ВР. У липні цього ж року голова КСУ Юрій Баулін звернувся до голови Верховної Ради "про вжиття заходів, пов'язаних зі звільненням позивача з посади судді у відставку після досягнення нею 65 років, граничного віку перебування на посаді судді". Однак парламент звільнив Пасенюка лише через два роки - 5 липня 2016 року. Внаслідок цього Пасенюк і звернувся до ВАСУ з позовом про скасування цієї постанови.

Як повідомлялося, парламент звільнив Олександра Пасенюка з посади судді Конституційного суду у зв'язку з досягненням 65-річного віку.

Пасенюк з 2004 року по 2011 рік був головою Вищого адміністративного суду. У листопаді 2011 року Верховна Рада призначила його суддею Конституційного суду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-