Президент підписав закони про підвищення соцзахисту військових та членів їх сімей

Президент підписав закони про підвищення соцзахисту військових та членів їх сімей

2604
Ukrinform
Президент України Петро Порошенко підписав у  четвер два закони щодо підвищення соціального захисту військових та членів їх сімей.

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

“Президент України Петро Порошенко в присутності міністра оборони Степана Полторака, начальника Генерального штабу Віктора Муженко та координаторів центрів допомоги учасникам АТО Олексія Ліпіріді та Анни Янчевської підписав Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей” та Закон “Про внесення змін до статті 15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо надання членам сімей загиблих пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї”, - йдеться у повідомленні.

Глава держави зазначив, що документи стали результатом величезної роботи за участі Міністерства оборони, Генерального штабу, волонтерів, депутатів Верховної Ради, завдяки якій розроблена програма щодо підвищення рівня захисту військовослужбовців.

Порошенко наголосив на важливості підвищення рівня грошового забезпечення та  грошової компенсації родинам військових, які загинули на передовій, та пораненим бйцям.

Він також вказав на потребу у забезпеченні ветеранів АТО якісним лікуванням та наданні можливість пройти реабілітацію, в тому числі психологічну. Він наголосив на принциповості позиції щодо покращення рівня захисту та надання додаткових пільг, незалежно від рівня матеріального забезпечення родини – безкоштовне отримання ліків, медичних послуг, 50%-ти знижка на сплату житла, користування комунальними послугами тощо.

У свою чергу, міністр оборони Степан Полторак зазначив, що для військових важливий соціальний захист, оскільки агресія триває і українські захисники кожного дня ризикують своїм життям та здоров’ям.

Волонтер Олексій Ліпіріді підкреслив, що волонтери, громадські організації, керівництво Міноборони та Генерального штабу, кожен зі свого боку, працюють, щоб допомогти військовим. “Перші дві ініціативи – Центр допомоги учасникам АТО та уповноважений Президента (з питань реабілітації учасників АТО – ред.) мають співпрацювати задля вирішення третьої ініціативи Президента – здійснення психологічної та будь-якої іншої реабілітації”, - розповів він, додавши, що було вирішено об’єднати зусилля в цьому питанні.

Волонтер Анна Янчевська підтримала нововведення і зазначила: “Мене дуже турбує здоров’я наших бійців та демобілізованих, а також їхніх родин і маленьких дітей. Тому прошу звернути увагу, щоб ми продовжували боротися і реформувати цю сферу, створювали спеціальні програми для бійців АТО та їхніх родин. Сподіваємось на подальшу співпрацю”.

Начальник Генштабу Віктор Муженко підкреслив, що військові, які щоденно ризикують своїм життям та здоров’ям, мають бути впевнені, що держава захистить їх та їхні родини. Він назвав важливим та своєчасним підписані Закони. “Думаю, це ще більше укріпить військовослужбовців в довірі до держави”, - зазначив Муженко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-