Франція передала Україні обладнання для дистанційного розмінування

Франція передала Україні обладнання для дистанційного розмінування

Укрінформ
Державна служба з надзвичайних ситуацій отримала від уряду Франції три системи знешкодження боєприпасів «CTS Lance», які дають змогу на відстані 150 метрів знешкоджувати вибухонебезпечні предмети.

У церемонії передачі обладнання взяли участь посол Франції в Україні Ізабель Дюмон та керівництво ДСНС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ці системи допоможуть убезпечити наших піротехніків під час розмінування територій, захоплених терористичними угрупованнями на Сході України», - зазначив начальник управління піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування ДСНС Олег Бондар.

Він додав, що з 2014 року піротехніки очистили 17,7 тис. га у Донецькій та Луганській областях і знешкодили 106 тисяч різних вибухових предметів, серед яких 800 є особливо небезпечними.

«Зараз небезпечні предмети знешкоджують за допомогою вибухівки, що не завжди просто і безпечно. За допомогою нового обладнання наші фахівці зможуть це робити на відстані 150 метрів», - сказав Бондар.

Нове обладнання ДСНС передасть до Міжрегіонального центру швидкого реагування, Спеціального центру швидкого реагування та гуманітарного розмінування, а також до навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС.

У свою чергу посол Франції в Україні Ізабель Дюмон написала на своїй сторінці у Twitter: "Щаслива передати від імені Франції 3 розмінувальні гармати Державній службі України з надзвичайних ситуацій".

Вона додала, що ця гуманітарна допомога є частиною проекту глобальної підтримки Францією робіт з розмінування.

За її словами, в рамках цього проекту близько 30 інструкторів ДСНС мали змогу вивчити передовий технічний досвід Франції.

"Франція залишається поруч з Україною у надважливому процесі розмінування, основною складовою безпеки", - підкреслила Дюмон.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-