Президент затвердив довічні стипендії пожежникам, які гасили вогонь на ЧАЕС

Президент затвердив довічні стипендії пожежникам, які гасили вогонь на ЧАЕС

907
Ukrinform
Президент затвердив довічні державні стипендії для пожежників, які брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року.

Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво глави держави.

"Президент Петро Порошенко підписав Указ “Про довічні державні стипендії для працівників, осіб рядового та начальницького складу пожежної охорони органів внутрішніх справ України, які брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у гасінні пожежі на четвертому енергоблоці ЧАЕС у квітні 1986 року брали участь 65 працівників пожежної охорони органів внутрішніх справ, 6 з них внаслідок радіоактивного опромінення, несумісного з життям, загинули. Інші 59 осіб отримали високі дози радіоактивного опромінення і стали інвалідами, захворювання яких пов’язане з виконанням службових обов’язків. За 30 років після аварії на Чорнобильській АЕС померли 17 працівників, які брали участь у гасінні пожежі у день Чорнобильській катастрофи, 5 осіб виїхали за межі України.

У 2006 році, відповідно до Указу Президента України від 10.05.2006 №358, було засновано довічні державні стипендії для військовослужбовців, осіб рядового і молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ України, які брали участь у гасінні пожежі та її охороні, і внаслідок значного радіоактивного опромінення отримали інвалідність.

Проте до списку стипендіатів не було включено працівників, окремих осіб рядового та начальницького складу пожежної охорони органів внутрішніх справ України, які також брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС.

З огляду на це глава держави підписав Указ, яким передбачено призначити довічні державні стипендії 22 працівникам, особам рядового та начальницького складу пожежної охорони органів внутрішніх справ України, які брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року, у розмірі трьох прожиткових мінімуму для непрацездатних осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>