Підконтрольні ФСБ

Підконтрольні ФСБ "ВКонтакте" й Однокласники" треба закрити - Шкіряк

Укрінформ
Підконтрольні ФСБ Росії соцмережі "ВКонтакте" і "Однокласники" треба заблокувати в Україні після ухвалення відповідної законодавчої бази.

Про це радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк заявив у інтерв'ю "Апострофу".

“Я стою на своїх позиціях – "ВКонтакте" і "Однокласники" – це мережі, які повністю контролюються російськими спецслужбами. Я думаю, що я тут Америку не відкрив. Безумовно, в ситуації війни з Російською Федерацією найголовнішим завданням держави має бути захист її інформаційного простору. Вигравати війну можна не тільки в окопах, а й в інформаційному просторі – і це не менш важливо. У гібридної війні, яка розв'язана Путіним проти України, левову частину займає інформаційний терор, який здійснюють російські спецслужби і та агентура, яка працює безпосередньо в Україні, тобто п'ята колона – назвемо її так. Для цього активно використовуються соціальні мережі, в першу чергу "ВКонтакте" і "Однокласники". За нашими даними, на цей час існує і активно поширюється інформація з більш ніж 2,5 тисяч антиукраїнських груп. Це тільки груп. Безумовно, хтось скаже: там же є і проукраїнські групи. Ймовірно. І "ВКонтакте", і в "Однокласниках" є патріоти України – у цьому жодних сумнівів немає. Але потрібно враховувати кінцевий результат. Безумовно, їх частка значно менше, ніж тих, які активно використовуються для спотворення інформації, вкидання різного роду фейків через ці мережі”, - зазначив він.

Шкіряк акцентував увагу на деструктивності цих ресурсів.

“Ми неодноразово чули про групи смерті і взагалі про відверто провокаційні дії в інформаційному просторі проти цілісності України. Враховуючи ці факти, я залишаюся прихильником закриття цих мереж”, - сказав він.

Радник міністра переконаний: блокування "ВКонтакте" і "Однокласників" не є ударом по свободі слова.

“Це абсолютна нісенітниця, тому що, шановні друзі, ми закликаємо, наприклад, реєструватися у світових соціальні мережах – Facebook, Twitter, Google, Instagram – де завгодно, тільки не в тих, які підконтрольні Росії. Ми ж знаємо, що там теж не дурні сидять: вони активно працюють в тому числі з контентом соціальних мереж і працюють досить фахово”, - переконаний він.

За словами Шкіряка, на законодавчому рівні з урахуванням того, як це зробити технічно, розуміння про необхідність закрити ці соцмережі є.

“Відразу кажу: це непросто. Власне, як і оформлення законодавчої ініціативи. Але я переконаний, що це обов'язково в тому чи іншому вигляді буде. Така робота здійснюється, ми зараз тісно співпрацюємо у тому числі з Адміністрацією президента (я, наприклад, дякую Дмитру Шимківу за розуміння в цьому питанні) і зі Службою безпеки України. Усе-таки треба враховувати, що через ці соцмережі відбувається розгойдування внутрішньої ситуації в Україні. Як тільки буде розуміння з приводу законодавчого оформлення, воно повинно стосуватися не тільки соціальних мереж "ВКонтакте" і "Однокласники". Мова йде взагалі про цілісний захист інформаційного простору – блокування російських новинних ресурсів, які наповнюють фейками наш простір, блокування доступу до телеканалів. Слава богу, в одному режимі телеканали заблоковані, але в інтернеті ми можемо це все знайти і побачити. Ряд українських видань не можна прочитати в Росії. Зате у нас абсолютно спокійно в центрі столиці працює "РИА Новости" і регулярно наповнює інформаційний простір відверто провокаційною інформацією. Це питання не тільки соціальних мереж, а питання цілісного захисту інформаційного простору України від терору з боку Росії. На жаль, ми в цьому питанні відстаємо. Це треба чесно визнати. Я наполягаю на тому, що 2017 рік повинен стати роком, коли в площині захисту інформаційного простору України від російської пропаганди будуть здійснені кардинальні кроки”, - наголосив він.

Радник міністра запевнив, що частина нардепів уже підтримує рішення про блокування російських соцмереж.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-