Організована злочинна група незаконно утримувала й катувала понад 200 наркозалежних

Організована злочинна група незаконно утримувала й катувала понад 200 наркозалежних

Відео
1556
Ukrinform
На Чернігівщині правоохоронці викрили організовану злочинну групу, яка під прикриттям роботи центру з реабілітації наркозалежних позбавляла останніх волі, катувала й примушувала працювати на себе.

Про це повідомив прес-центр СБУ.

"Протиправну діяльність організованої злочинної групи, що діяла під прикриттям центру з реабілітації наркозалежних та спеціалізувалась на незаконному позбавленні людей волі, припинила на Чернігівщині Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою та прокуратурою АР Крим", - йдеться у повідомленні.

Організатори "бізнесу" приймали замовлення на примусове "лікування" у так званому реабілітаційному центрі людей, які, на думку їх родичів чи знайомих, страждають від наркотичної, алкогольної чи іншої залежності. Після того виїжджали до "замовлених" та під психологічним тиском змушували їх їхати на "лікування". У разі відмови наркозалежних силоміць доставляли до реабілітаційного центру.

"Реабілітанти" утримувались у спеціально облаштованих бараках та підвалах, де піддавалися тортурам. Вони не могли самостійно залишити місце перебування, не розпоряджались власним часом та примусово працювали на деревообробному виробництві, сільськогосподарських та будівельних роботах на користь власників "реабілітаційного центру".

В результаті спецоперації співробітники СБУ звільнили понад 200 незаконно утримуваних людей, які вже підтвердили факти катування та нанесення їм тяжких тілесних ушкоджень. Також затримано 22 наглядачі, в тому числі трьох організаторів "бізнесу".

Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили знаряддя тортур, а в кабінеті засновника "центру" - бойову гранату РГД-5 та травматичну зброю.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 127 (катування) та ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України. Триває комплекс невідкладних слідчих дій.

СБУ нагадує, що торік на Харківщині співробітники служби ліквідували мережу місць незаконного утримання людей, що функціонувала під виглядом платних реабілітаційних центрів для наркозалежних.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-