Експерти пояснили, навіщо вводити тести ЗНО в середній і початковій школі

Експерти пояснили, навіщо вводити тести ЗНО в середній і початковій школі

1472
Ukrinform
Експерти пропонують проводити іспит після 9 класу на основі тих самих процедур, що і зовнішнє незалежне оцінювання. У початковій школі за допомогою процедури ЗНО планується проводити моніторинг якості освіти.

Про це пише «Дзеркало тижня».

Як зазначила в коментарі виданню екс-заступник міністра освіти, віце-президент Київської школи економіки Інна Совсун, згідно з проектом закону "Про освіту" передбачається перехід на 12-річну школу, при цьому останні три роки навчання в старшій школі будуть профільними. Доступ до старшої школі буде здійснюватися на підставі результатів незалежного іспиту, і для вступу в престижні школи буде проходити конкурс. "Таким чином, іспит після 9-го класу матиме характер іспиту високих ставок (high-stakes exam). У такому випадку цей іспит має проводитись на основі тих самих процедур, що і ЗНО для вступу до вищих навчальних закладів задля гарантування незалежності та об'єктивності проведення і визначення результатів", - сказала Совсун.

Водночас, у початковій школі за допомогою процедури ЗНО планується проводити моніторинг якості освіти. Як зазначив директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Вадим Карандій, щоб моніторинг був максимально ефективним, це дослідження буде проводитись не на всій сукупності учнів, а тільки на вибірці.

"Ми порахували, що до моніторингу варто залучити 6 тисяч четвертокласників (усього в Україні їх близько 400 тисяч). Цього достатньо, щоб встановити, які тенденції існують у початковій школі з точки зору формування читацьких та математичних компетенцій випускників. І це будуть дуже хороші дані для аналізу Міністерству освіти, Національній академії педагогічних наук", - розповів він.

Як повідомлялося, згідно з даними соцопитування фонду "Демократичні ініціативи", населення України стабільно підтримує систему вступу до вишів через зовнішнє незалежне оцінювання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>