Уряд затвердив межі госпітальних округів 11 областей та Києва

Уряд затвердив межі госпітальних округів 11 областей та Києва

922
Ukrinform
Кабінет міністрів затвердив склад госпітальних округів 11 областей та м. Київ і дав «зелене світло» регіонам для створення госпітальних рад, стратегічного планування округів на 5 років та залучення інвестицій в медичну галузь.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, інформує Урядовий портал.

«Регіони, які першими почали реформи та стратегічно дивляться на розвиток мережі своїх медзакладів, добре розуміють, що виграють і якісно підготуються до впровадження страхової медицини. Я переконаний, вони першими матимуть підтримку уряду у фінансуванні та залученні інвестицій і на медичну інфраструктуру, і на ремонт доріг для доїзду до лікарень. Ті регіони, де не змогли домовитись щодо меж госпітальних округів, повинні зробити все можливе, аби провести ефективну дискусію, ухвалити рішення і перейти до наступного етапу – планування, - зазначив Ковтонюк.

Він нагадав, що округи формувались на підставі ухваленої урядом постанови №932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів», а під час їх підготовки враховувались територіальні особливості областей (географічні, шляхи сполучення) для створення доступності до високоякісної медичної допомоги.

За його словами, усі проекти пройшли цикл дискусій на місцях та затвердження в МОЗ на відповідність вимогам постанови.

Щодо визначення медзакладів, які входитимуть до того чи іншого округу, Ковтонюк пояснив, що це нинішнього року повинні зробити госпітальні ради, які краще знають свою інфраструктуру.

«Вони розроблять плани розвитку госпітального округу та сформують мережу з детальним переліком закладів, що входять до госпітального округу. Ми у свою чергу надамо їм оновлені вимоги до лікарень І та ІІ рівнів», - розповів заступник міністра.

Як відзначили в урядовій прес-службі, Кабмін на сьогоднішньому засіданні затвердив склад госпітальних округів Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської областей та міста Київ.

Проекти документів решти регіонів перебувають у процесі підготовки. Окремими областями попередньо подані до міністерства пропозиції були відкликані на доопрацювання (Вінницька, Черкаська, Кіровоградська, Миколаївська).

Водночас у Кабміні зауважили, що пропозиції 3 областей, - Львівської, Волинської, Сумської - не відповідають затвердженим Постановою № 932 критеріям та були повернуті на доопрацювання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>