МОЗ представив законопроект про держгарантії на лікування

МОЗ представив законопроект про держгарантії на лікування

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я внесло на розгляд уряду законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг.

Про це на засіданні уряду в четвер заявив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Головна річ, яка вводиться законопроектом, це покриття, тобто  замість відкритої гарантії про якусь міфічну безкоштовність, якої не існує, ми будемо знати, який обсяг медичних послуг покривається кожному громадянину України», - сказав Ковтонюк.

Повністю гарантуються державою екстрена допомога, яка надається у випадку реальної загрози життю, первинна медична допомога, яка дозволяє зберігати здоров'я та попереджує розвиток захворювань, при яких потрібне спеціалізоване дороговартісне лікування, та  паліативна допомога.

По перше, пропонується зафіксувати  обсяг забезпечення фінансових гарантій, для чого вводиться поняття державного гарантованого пакету медичних послуг та лікарських засобів. По друге, оплата медичної послуги буде здійснюватися в тому медичному закладі, чи тому лікарю, до якого безпосередньо звернувся  пацієнт, і за єдиним для всієї країни тарифом. Третій крок - стандартизація медичних послуг через визнання міжнародних протоколів лікування, які базуються на доказовій медицині. 

«Це не здорожчить нам  медицину, а навпаки здешевить. Тому що ми перестанемо робити багато  зайвого і почнемо робити тільки те, що доведено ефективно», - сказав Ковтонюк.

Він зазначив, що в рік середня українська сім'я платить приблизно 4,5 тисячі гривень на систему охорони здоров'я. Ця сума включає всі податки, акцизні чи інші збори. Втім, у випадку захворювання когось з членів родини, сім'я зазнає фінансової катастрофи, через те, що змушена додатково оплачувати вартість лікування в українських медзакладах. 

Ухвалення цього законопроекту дозволить визначити яким чином буде оплачуватися гарантований пакет медичних послуг кожному громадянину України.  

Передбачається, що медичні послуги вищого за первинну допомогу рівня будуть покриватися у співоплаті державою і громадянином. Визначається єдиний для всіх тариф співоплати і тариф, який повністю покривається державою. Пропонується затверджувати обсяг меддопомоги і тариф за оплату цієї послуги на рівні Кабінету міністрів щороку до 15 вересня.

Для окремих категорій громадян пропонується адресна соціальна допомога з чітко визначених джерел - окремі державні чи місцеві програми. Також додаткові гарантії вводяться для бійців, які зазнали поранень. 

Послуги, які не будуть покриватися державою - естетична медицина, стоматологія, крім ургентної та дитячої, звернення до лікарів без направлення.

Законопроект попередньо  ухвалено та буде розглянуто Національної радою реформ.

Як повідомлялося, 30 листопада 2016 року уряд затвердив концепцію реформи системи охорони здоров'я.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-