МІП пропонує вивчати Українську революцію 1917-1921 рр. не лише у школі

МІП пропонує вивчати Українську революцію 1917-1921 рр. не лише у школі

Укрінформ
Вивчення Української революції 1917-1921 років варто вивести за рамки шкільної програми та вчити наших співвітчизників робити певні висновки з неї заради подальшого розвитку країни.

Таку думку висловив державний секретар Міністерства інформаційної політики (МІП) України Артем Біденко на прес-конференції в Укрінформі.

"На нашу думку, за цей рік, за найближчі чотири роки, необхідно перенести питання Української революції 1917-1921 років в масову культуру, зробити її не просто елементом шкільної програми 9-11 класів, а частиною певного розуміння геройства українців, яке б накладалося на ті архетипи, які в нас є", - сказав Біденко.

Ключовим рушієм Української революції 1917-1921 років був український народ і його політична еліта, що еволюціонувала від ідей політичної автономії та федералізації до усвідомлення власної державної незалежності. Ця революція була явищем загальноукраїнським, проте повною мірою втілити у життя ідею відродження державності так і не вдалося через недостатню консолідацію суспільних верств, гострі ідейні протиріччя політичної еліти, недооцінку значення збройних сил у захисті державного суверенітету.

"Ми маємо зрозуміти, що той нокаут, в який відправилася Україна понад 100 років тому, був надзвичайно важливий і необхідний, це той програш, без якого неможливо йти далі. Сьогодні ми маємо абсолютно переосмислити події столітньої давнини і перетворити їх на перемогу, на сильну сторону українців, на розуміння того, що саме було зроблено неправильно, бо були лідери, які боролися за Україну, було розуміння того, чого ми хочемо, але не було ключового - єдності. Сьогодні саме єдність є тим елементом, який необхідно усіма зусиллями вносити у політику, в ті процеси, які ми намагаємося рухати", - підкреслив Біденко.

Він також зазначив, що зі свого боку Мінінформполітики та Український інститут національної пам'яті планує запустити тематичну соціальну рекламу в регіонах України. "Ми покажемо лідерів Української держави, їх ключові цитати саме про перемогу, а не про зраду, про те, що ми маємо єднатися та рухатися заради України. Думаю, найближчим часом ми також презентуємо інші проекти, які буде просувати МІП. Зокрема, комікси, зроблені на основі історичних подій", - додав держсекретар Міністерства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-