«Сбербанк Росії» - «Сбербанк» без Росії - ?

«Сбербанк Росії» - «Сбербанк» без Росії - ?

1637
Ukrinform
Очікуючи висновків щодо ситуації зі Сбербанком, публікуємо дос’є фінустанови, яка на 100% належить Росії

Навколо ПАТ «Сбербанк» уже кілька днів не припиняється скандал. Цей банк – 100% «дочка» такого «тата», як  «Сбербанк России», що входить до ТОР-50 найкрупніших банків світу. І представники  такого «тата» заявили, що на виконання указу Путіна, банк буде обслуговувати клієнтів с «паспортами» «ДНР» і «ЛНР». Мало того, що подібний демарш одразу підставляє і «Сбербанк России», і його очільника Германа Грефа ( один з провідних російських «лібералів». Ред.), і весь топ-менеджмент під міжнародні санкції. Фактично, це є визнанням «ЛНР/ДНР», тобто, - посяганням на територіальну цілісність України, а відтак, - банк ставить себе в Україні поза законом.

Незважаючи на те, що «Сбербанк Росии» уже спробував «відмотати» інцидент назад, дезавуювавши попередню заяву, в Україні знову, у всій своїй конкретності, постало питання, яке вже ставилось уже не раз від часу, коли Росія розпочала проти України війну: що продовжують робити у нашій економіці, бізнесі та соціальній сфері фінансові установи, які безпосередньо належать до країни-агресора? Чи не час з ними щось робити? Адже зміна у (2015 році) назви «Сбербанк Росіїї» - на «Сбербанк» без Росії – це усього лише «косметика», щоб не дратувати занадто уже швидких на емоції та руки патріотів «з вулиці».

Про те, що ПАТ «Сбербанк» треба позбавити ліцензії, уже заявив очільник МВС України Арсен Аваков, днями це питання обіцяють порушити на засіданні Кабміну. НБУ, в свою чергу, обіцяв «у разі підтвердження інформації» застосувати санкції.

Що означають ці «санкції»? Чи вистачає в України підстав для націоналізації ПАТ «Сбербанк», чому б нам не зробити так само, як РФ поставилася до української власності в Криму? До яких демаршів з боку Росії може спричинити  подібний крок? Поки немає відповідей на ці запитання, ми хочемо дати читачеві довідку про статистичні обсяги проблеми, яка називається ПАТ «Сбербанк», що де-факто координується з Москви, а  працює в Україні.

 1. ПАТ «Сбербанк» - комерційний банк, який спеціалізується на наданні банківських послуг як компаніям, що здійснюють свою діяльність у різних галузях, так і фізичним особам. Ці послуги включають залучення депозитів і надання кредитів, здійснення платежів на території України та за кордон, обмін валют та інші послуги.
 2. Банк представлений в 22 країнах світу - це країни СНД, Центральної та Східної Європи, Туреччина, Індія, Китай. Сбербанк входить в топ-50 найбільших банків світу за капіталом.
 3. Банк був створений як ЗАТ «КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК НРБ-УКРАЇНА» у відповідності до законодавства України та зареєстрований Національним банком України 15 червня 2001 року. У травні 2008 року банк був придбаний ВАТ «Сбербанк Російської Федерації» і змінив назву на ЗАТ «Дочірній банк Сбербанку Росії». У серпні 2009 року банк був реорганізований у публічне акціонерне товариство.
 4.  В листопаді 2015 року назва банку була змінена на ПАТ «СБЕРБАНК».
 5. Банк є 100% дочірнім банком ВАТ «Сбербанк Росії» – найбільшого банку в Російській Федерації та СНД і входить в Міжнародну Групу Сбербанк.  Власником 100% акцій банку є Центральный банк Російської Федерації.
 6. Згідно з даними НБУ за підсумками 2016 року «Сбербанк» за кількістю активів займає 6 місце серед українських банків (у 2015 році він був на 5-му місці).
 7. Станом на 1 січня 2017 року активи банку складали 48 млрд. грн.
 8. Станом на початок 2017 року банк займав останнє 10 місце в ТОП-10 фінустанов за обсягами депозитів фізичних осіб (10,6 млрд грн). До речі у першій половині 2013-го він був одним із п’яти банків, як найшвидше нарощували депозитний портфель. Уже тоді він становив 10,8 млрд грн. Тобто, за весь цей час відтоку депозитів майже не відбулося.
 9. Кількість приватних клієнтів перевищує 1,07 млн., банк обслуговує понад 31 тис. клієнтів малого та середнього бізнесу і більше 5 тис. корпоративних клієнтів.
 10. Станом на 30 вересня 2016 року банк мав 163 відділень на території України (31 грудня 2015 року було 170). Фактична чисельність персоналу банку на 30 вересня 2016 року склала 2 085 особи (31 грудня 2015 року: 2 173 осіб).
 11. У 2014 році Сбербанк частково припинив свою діяльність в зонах, де продовжується конфлікт у східних областях України. Балансова вартість фінансових і нефінансових активів, які відносяться до регіонів, охоплених конфліктом, на 30 вересня 2016 року становить 3,8 млн. грн. (приблизно 8,11% від загальної балансової вартості активів).

Так що будем робити зі «Сбербанком» без Росії?

Мар’яна Рабченюк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>