Іспити на водійські права здаватимуть за новими білетами

Іспити на водійські права здаватимуть за новими білетами

Укрінформ
У головному сервісному центрі МВС України презентували тестову версію нової системи складання іспитів для отримання посвідчення водія і вперше за роки незалежності України винесли електронні екзаменаційні запитання на громадське обговорення.

Презентація відбулася в четвер у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Хочемо продемонструвати, що система іспитів в теоретичній частині, яку зараз ми презентуємо, може працювати абсолютно прозоро і без будь-яких корупційних складових", - сказав керівник Головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій.

Планується, що першим етапом стане запуск нових екзаменаційних білетів з правил дорожнього руху. За словами Криклія, нові екзаменаційні запитання складені експертною групою, в яку входили також представники профільних громадських організацій. Загалом на сьогоднішній день підготовлено 2500 таких запитань, і з 2 березня вперше в Україні вони виноситься на громадське обговорення. 

Він пояснив, що перелік з 20 запитань формуватиметься автоматично системою у випадковому порядку. При цьому якщо той, хто здає іспит, неправильно відповість на одне з "принципових життєво важливих запитань", система в подальшому обиратиме йому запитання на подібну тему.

"Це означає, що люди, які навчаються в навчальних закладах - автошколах, вже не матимуть можливість просто завчати певні запитання і мати знання не щодо правил дорожнього руху, а тільки правильні відповіді на ті чи інші запитання. Раніше це було проблемою, і, як результат, ми мали дуже негативні наслідки на дорогах", - наголосив він.

Криклій додав, що основна мета, яку перед собою ставила експертна група, - виключити логічні помилки, а також сформувати перелік запитань відповідно до категорій водійських посвідчень. Тобто щоб людина, яка складає іспит на отримання водійських прав категорії "В", отримувала запитання виключно відносно того, що пов'язано з легковими автомобілями.

Водночас член експертної комісії від ГО "Всеукраїнське партнерство заради безпеки дорожнього руху" Олександр Зєрщиков зазначив, що нові запитання будуть простими і зрозумілими. Серед них будуть і такі, що стосуються оформлення водіями європротоколів, чого раніше не було.

Загалом громадське обговорення нових екзаменаційних запитань триватиме протягом місяця. Після місяця їх тестування та проведення детального аналізу усіх пропозицій і листів експертна група внесе корективи та запустить у дію нові екзаменаційні білети.

"І загалом протягом кварталу плануємо це вже інтегрувати і замінити ті морально застарілі екзаменаційні запитання, які не відповідають дійсності і сучасним вимогам",  - повідомив Криклій.

Крім цього, у рамках реформи сервісних центрів МВС плануються зміни у площині практичного складання іспитів – запровадження відео- та фотофіксації для прозорості процедури.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-