Лутковська просить Нацполіцію не публікувати прізвища дітей- членів

Лутковська просить Нацполіцію не публікувати прізвища дітей- членів "груп смерті"

Укрінформ
Уповноважена ВР з прав людини Валерія Лутковська звернулася до голови Нацполіції  Сергія Князєва з проханням не публікувати імена дітей, які перебувають в так званих "групах смерті".

Відповідне звернення опубліковане на сайті омбудсмена.

У зверненні акцентується увага на тому, що на офіційній сторінці Національної поліції було повідомлено про виявлення Департаментом кіберполіції Національної поліції України у соціальних мережах небезпечних груп, у яких дітей доводять до самогубства, а також були розміщені облікові записи дітей в одній із соціальних мереж.

Уповноважений наголошує на тому, що обробка та поширення інформації про особу має здійснюватися в рамках чіткого дотримання вимог Закону України "Про захист персональних даних". Так, відповідно до частини шостої статті 6 та статті 14 цього закону не допускається обробка та поширення даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Крім того, враховуючи ту обставину, що розміщена на сайті Національної поліції інформація стосується дітей, Уповноважений звертає увагу, що відповідно до статті 10 Закону України "Про охорону дитинства" розголошення чи публікація будь-якої інформації про дитину, що може заподіяти їй шкоду, без згоди законного представника дитини забороняється.

"З огляду на вказане, вважала б за необхідне вказати на можливість забезпечення органами Національної поліції права дітей на охорону життя та здоров'я не шляхом оприлюднення списків, а шляхом налагодження чіткої взаємодії між територіальними органами Національної поліції, службами у справах дітей, Центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управліннями освіти щодо забезпечення індивідуальної роботи з батьками конкретних дітей за місцем їх проживання та самими дітьми", - зазначає у своєму зверненні Уповноважений з прав людини.

Водночас Лутковська наголосила на необхідності приділяти особливу увагу розслідуванню фактів самогубства дітей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-