Президент хоче заснувати стипендії імені п’ятьох наймолодших Героїв Небесної Сотні

Президент хоче заснувати стипендії імені п’ятьох наймолодших Героїв Небесної Сотні

Фото, відео
Укрінформ
Президент України Петро Порошенко звертається до уряду з проханням підтримати ініціативу увічнення імен п'ятьох наймолодших Героїв Небесної Сотні в іменних стипендіях для молоді.

Про це Глава держави сказав у понеділок під час зустрічі з родинами Героїв Небесної Сотні, на якій були також присутні Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, генеральний прокурор Юрій Луценко та члени уряду, повідомляє прес-служба Президента.

"Просив би Прем'єр-міністра і наш уряд підтримати ініціативу щодо встановлення державних іменних стипендій на честь Героїв Небесної Сотні найкращим студентам, молодим науковцям та учням", - сказав Президент.

Глава держави наголосив, що стипендії мають носити імена п'ятьох наймолодших за віком загиблих учасників Революції Гідності - Устима Голоднюка, Назара Войтовича, Юрія Поправки, Романа Гурика і Дмитра Максимова. "Вважаю доречним встановлення таких стипендій в учбових закладах, де вони мріяли навчатися", - додав Порошенко.

Під час зустрічі з родинами Героїв Небесної Сотні Президент також зазначив, що загиблі активісти захищали  цивілізаційне європейське майбутнє українського народу, а також його право  самому визначати свою долю. Він наголосив, що мільйони людей, які вийшли на Майдан в листопаді 2013 року, вимагали права жити по-людськи, по-європейськи, але були зустрінуті кулями.

"Ми й сьогодні відчуваємо, незважаючи на те, що пройшло три роки, нестерпний біль через втрату близьких та рідних, друзів і побратимів, через втрату співвітчизників і героїв. Вони зараз з нам у наших помислах і серцях", – сказав Глава держави.

Президент назвав дуже важливим, щоб пам'ять Героїв Небесної Сотні назавжди лишалася в серцях українців, і повідомив, що кілька днів тому була започаткована процедура розробки проекту Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Керівник держави також зазначив, що "для того, аби побудувати країну, про яку мріяли Герої Небесної Сотні, необхідні внутрішній мир і тверда підтримка світу у боротьбі із зовнішньою агресією".

Присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Зустріч відбулася на території Михайлівського собору.

Після зустрічі Президент разом із родинами Героїв Небесної Сотні взяв участь у панахиді за загиблими героями.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-