Інцидент з Хомою не повинен вплинути на прикордонну співпрацю - заступник мера Перемишля

Інцидент з Хомою не повинен вплинути на прикордонну співпрацю - заступник мера Перемишля

Ексклюзив
3742
Ukrinform
Інцидент навколо заборони в'їзду в Україну меру Перемишля Роберту Хомі не повинен вплинути на розвиток транскордонної співпраці між обома країнами.

Про це в коментарі власному кореспондентові Укрінформу повідомив  заступник мера Перемишля Януш Гамрищак.

“Я не хочу думати, що це (ситуація навколо Хоми — ред.) може зіпсувати відносини на рівні місцевого самоврядування. Як влада Перемишля, ми й надалі хочемо зберігати партнерські відносини як з нашими містами-побратимами, так  й іншими українськими містами”, - підкреслив Гамрищак.

Він зазначив, що співпраця Перемишля з українськими містами є активною і такою повинна бути й надалі.

“З одним з українських міст ми нещодавно домовилися співпрацювати в рамках програми ЄС “Польща-Україна-Білорусь”, і не дуже собі уявляю, щоб з політичних причин  органи самоврядування відмовлялися від цієї співпраці”, - заявив Гамрищак, додавши, що цим містом є Східниця на Львівщині.

Він зауважив, що Перемишль не хоче бути егоїстичним і в результаті інциденту зі своїм мером не шукатиме собі партнерів, наприклад у Словаччині, а хоче й надалі активно співпрацювати з українцями.

“Я нещодавно вів переговори з предcтавниками ще двох інших міст, з якими, якщо буде наступний набір (на проекти європейської співпраці — ред.), ми хотіли  б реалізовувати спільні проекти”, - підкреслив заступник мера.

Гамрищак повідомив, шо Перемишль, наприклад, веде переговори щодо налагодження співпраці по окремих проектах з Трускавцем та Кам’янцем- Подільським. 

Заступник мера Перемишля наголосив, шо необхідно уникнути політизації двосторонніх відносин на прикордонні, оскільки від цього страждає  транскордонна співпраця Підкарпатського воєводства і Львівської області.

Як повідомляв Укрінформ, СБУ у грудні заборонила меру Перемишля Роберту Хомі в'їзд в Україну терміном на п'ять років через, як зазначалося, його антиукраїнську діяльність. Хома отримав документ щодо заборони в'їзду на кордоні, прямуючи 17 січня до Львова. МЗС Польщі надіслало в українське зовнішньополітичне відомство ноту і просило негайно роз’яснити ситуацію. СБУ 26 січня скасувала заборону на в’їзд в Україну меру Хомі, пояснюючи це тим, що мер засудив окремі антиукраїнські дії під час акцій у Перемишлі. Водночас Хома із задоволенням сприйняв рішення про відміну заборони, але наголосив, що очікує від України пояснення щодо попереднього рішення про заборону в’їзду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-