Рева: МВФ вимагає підвищити пенсійний вік, але я бачу інше рішення проблеми

Рева: МВФ вимагає підвищити пенсійний вік, але я бачу інше рішення проблеми

1244
Укрінформ
Міжнародний валютний фонд вимагає підвищити пенсійний вік для українців, але в нинішній ситуації у Мінсоцполітики немає аргументів на користь таких заходів.

Про це в ефірі NewsOne заявив голова відомства Андрій Рева.

Він уточнив, що Міністерство вже майже рік працює над пенсійною реформою: "Над пенсійною реформою ми працюємо вже 10 місяців... Є проблема наповнення Пенсійного фонду, її можна вирішити двома шляхами: або зменшити кількість тих, хто отримує пенсію, або збільшити кількість тих, хто платить. У першому випадку потрібно підвищувати пенсійний вік, аби було більше тих, хто платить, потрібно їх простимулювати, вони мають побачити переваги цього".

Україна, за словами Реви, не може дозволити собі підвищувати пенсійний вік, як це роблять у Німеччині.

"У Німеччині населення старіє. Кількість тих, хто платить стає меншою, а кількість пенсіонерів збільшується завдяки хорошій медицині. У них для наповнення Пенсійного фонду потрібно підвищувати податок або підвищувати пенсійний вік. Тому вони поступово підвищують пенсійний вік. В Україні ж 11 млн пенсіонерів і 26 млн потенційних платників податків. А платять лише 10,5 млн. Є в нас необхідність підвищувати пенсійний вік? Ми вважаємо, що є можливість збільшити кількість тих, хто платить. А МВФ пропонує протилежне. У цьому вся наша дискусія з МВФ", - додав міністр.

Він підкреслив, що підвищення пенсійного віку буде останнім кроком після вичерпання всіх можливостей вирішення проблеми Пенсійного фонду.

"Якщо б я був переконаний, що пенсійний вік потрібно підвищувати, я б вийшов і публічно про це заявив. Я би взяв на себе політичну сміливість, але поки що я не маю аргументів для цього. Я бачу інші можливості вирішення проблеми", - підсумував Рева.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-