МОЗ затвердило реєстр граничних цін на деякі ліки

МОЗ затвердило реєстр граничних цін на деякі ліки

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я затвердило реєстр оптово-відпускних цін на ліки від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету 2 типу.

Відповідний наказ за підписом в.о. міністра охорони здоровя Уляни Супрун оприлюднено на сайті відомства.

"Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2016 року № 862 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби» та Порядку розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін, затвердженого наказом МОЗ України від 29 грудня 2016 року № 1423, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 січня 2017 року за № 12/29880, затвердити реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби станом на 16 січня 2017 року", - йдеться у наказі.

У реєстрі вказані граничні ціни по 21 міжнародній непатентованій назві або діючій речовині на ліки за трьома напрямами: серцево-судинні захворювання (65% від загальної смертності в Україні); цукровий діабет 2 типу (хворіють 1 млн українців); бронхіальна астма (суттєво впливає на якість життя 210 тисяч пацієнтів працездатного віку).

У міністерстві також зазначили, що з 1 лютого реалізація ліків в аптечних закладах вище граничної ціни з урахуванням граничних надбавок (оптової та роздрібної) та ПДВ буде неможливою. ПДВ на лікарські засоби та медичні вироби зменшиться до 2-5%.

"Уряд встановлює максимальну гуртову торговельну надбавку на продаж ліків 5% з урахуванням усіх податків та зборів та максимальну роздрібну торговельну надбавку на продаж ліків на рівні 15% з урахуванням всіх податків та зборів", - йдеться у повідомленні на сайті Міністерства.

Референтну ціну на ліки в Україні встановлено в залежності від цін на подібний лікарський засіб по МНН у 5 сусідніх країнах – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. Визначення граничної оптово-відпускної ціни відбувається шляхом визначення найменшої референтної ціни одиниці лікарської форми кожної сили дії значень вибірки відповідних цін у референтних країнах з офіційних джерел уповноважених державних органів референтних країн.

Реєстр гранично-оптових цін на лікарські засоби доступний офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-