Порошенко і Гройсман привітали Патріарха Філарета із 88-річчям

Порошенко і Гройсман привітали Патріарха Філарета із 88-річчям

1762
Укрінформ
Президент України Петро Порошенко привітав Патріарха Філарета з 88-річчям.

Текст привітання Президент розмістив на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Глибоко символічно, що Святійший Патріарх Філарет, народжений на Донеччині, в нині окупованому селищі Благодатне, Амвросіївського району, гордо несе прапор українства, плекає ідею незалежної Української Церкви. Його молитви дають усім наснагу у захисті правди і справедливості, збереженні національної єдності, забезпеченні нашої перемоги над ворогом.Сьогодні Його Святості виповнюється 88 років. Від імені українського народу вітаю Вас!Многії літа, Святійший Владико!" - написав глава держави.

Із 88-річчям Патріарха Філарета привітав також Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

"Щиро вітаю Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з 88-річчям! Вдячний за Вашу віру, молитви та патріотизм, який сьогодні об'єднує весь український народ. Довголіття та найміцнішого здоров'я!» - написав Гройсман на своїй сторінці у Фейсбуці

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (у миру Михайло Антонович Денисенко) – третій Патріарх Української Православної Церкви Київського Патріархату після Патріарха Мстислава (Скрипника) та Патріарха Володимира (Романюка).

Народився у 1929 році в сім’ї робітників в селі Благодатне на Донеччині (нині під російською окупацією). Дід помер під час Голодомору, батько загинув на війні.

Смерть батька стала вирішальним чинником під час вибору подальшого життєвого шляху після закінчення Михайлом середньої школи. В 1946 році він вступає до Одеської духовної семінарії, згодом закінчує Московську духовну академію. У 21 рік приймає чернецтво. У 1962 році був висвячений на єпископа. З 1962 року – єпископ Лузький, у 1962-1964 – єпископ Віденський і Австрійський, у 1964-1966 – єпископ Дмитрівський.

З 1966 року Філарет очолював православну паству в Україні (митрополит Київський і Галицький; 1966-1990). Після смерті московського патріарха Пимена в 1990 році став місцеблюстителем московського патріаршого престолу. Був одним із кандидатів на нового патріарха, але вибори програв.

Після здобуття Україною незалежності 1991 року виступив поборником української церковної самостійності. 1992 року створив незалежну від Москви Українську православну церкву Київського патріархату, за що російські ієрархи відлучили його від Церкви. Працював заступником київського патріарха (1992–1995).

На Всеукраїнському Помісному Православному соборі у жовтні 1995 року митрополита Філарета було обрано третім Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України. Інтронізація відбулась 22 жовтня 1995 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-