Президент до Дня Соборності нагородив видатних українців

Президент до Дня Соборності нагородив видатних українців

Фото
2321
Ukrinform
Президент Петро Порошенко відзначив високими державними нагородами видатних українців, які зробили значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, справу консолідації українського суспільства, багаторічну сумлінну працю.

Глава держави також присвоїв почесні звання, повідомляє його прес-служба.

Зокрема, Орденом Ярослава Мудрого нагороджено відомого правозахисника, члена-засновника Української Гельсінської групи, одного з «когорти шестидесятників» Мирослава Мариновича.

Орден «За заслуги» отримав учасник національно-визвольного руху в ХХ столітті з Івано-Франківщини 90-річний Степан Петраш, вояк Української повстанської армії, який брав участь у бойових діях як проти фашистських загарбників, так і проти військ НКВД. Був засуджений до 10 років позбавлення волі, який відбував у Воркуті, де 1953 року взяв участь у повстанні. Звільнений 5 жовтня 1954 року. До України Петраш повернувся лише в 1972 році. З 2000 року він очолює станицю ветеранів ОУН-УПА Калущини, активно проводить патріотичну роботу серед учнівської молоді. Є почесним громадянином м.Калуш.

Серед нагороджених орденом «За заслуги» - волонтер Вікторія Мірошніченко, яка з травня 2014 року займається волонтерською діяльністю і постачанням гуманітарної допомоги до різних підрозділів української армії в зоні проведення АТО. В 2014 році Вікторія під час виконання гуманітарної місії в селі Побєда Новоайдарського району Луганської області дістала осколкове поранення, а після лікування продовжила свою волонтерську діяльність. З 2015 року вона постійно перебуває у зоні АТО і здійснює доставку допомоги на передові позиції українських військових. Під опікою Мірошніченко - майже всі дитячі будинки та сиротинці Луганської області.

Орденом Княгині Ольги нагороджено Орисю Теляєву, політв’язня радянського режиму. Будучи студенткою Чернівецького університету у 1944 році вона вступила до ОУН, брала активну участь в роботі організації, збирала кошти на підтримку поранених вояків ОУН-УПА. Була заарештована органами НКВС 3 січня 1948 року. Теляєва витримала всі знущання у катівнях і не зламалася, не видала нікого з товаришів. Була засуджена на 10 років, відбувала присуд сталінського суду в Карагандинський області. Звільнена в 1956 році без права повернення в Україну.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-