В'ятрович вважає шкідливими спроби творити "культ Бандери"

В'ятрович вважає шкідливими спроби творити "культ Бандери"

1134
Ukrinform
Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає шкідливими спроби творити "культ Бандери" за канонами "культу Леніна", а ще більш шкідливими спроби  представляти декомунізацію як "бандеризацію".

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Як історик, який тривалий час займається українським визвольним рухом у ХХ столітті, вважаю Степана Бандеру одним із визначних діячів нашого минулого, вартим вшанування. Проте спроби творити "культ Бандери" за канонами "культу Леніна" є шкідливими як для розуміння його місці і ролі в нашій історії, так і для адекватного вшанування. Але ще більш шкідливими є спроби вигадувати цей культ і представляти декомунізацію як "бандеризацію", - наголосив В'ятрович.

Він наголосив, що протягом часу дії закону про декомунізацію було демонтовано 1320 пам'ятників Володимиру Леніну і встановлено лише 4 пам'ятники Степану Бандері.

За даними науковця, у рамках декомунізації перейменовано 51 493 об'єкти топоніміки (вулиці, площі, сквери тощо), з них тільки 34 згідно рішень місцевих рад отримали ім'я Степана Бандери. Так, В'ятрович зауважив, що відтепер вулиць Бандери налічується у Закарпатській, Полтавській, Сумській областях та місті Києві по 1; у Київській області - 2; в Івано-Франківській та Миколаївській - по 3, у Хмельницькій - 4, в Черкаській - 8 і в Чернівецькій - 10.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-