Після ревізії Луценка звільнили керівників колонії на Житомирщині

Після ревізії Луценка звільнили керівників колонії на Житомирщині

1084
Ukrinform
За результатами перевірки звільнено з посад керівників Райківської виправної колонії №73 управління ДПтС України в Житомирській області.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.

«Ситуація знаходиться на контролі в Генерального прокурора України, вирішено питання постачання ліків до медичної частини колонії. У Міністерстві юстиції України було прийнято рішення про звільнення керівництва Райківської виправної колонії №73 управління ДПтС України в Житомирській області із займаних посад», – йдеться у повідомлені.

Також у прокуратурі області інформують про спільну нараду керівників правоохоронних органів та органів влади і місцевого самоврядування області, яка відбулася 20 грудня. Під час неї обговорювали питання додержання конституційних прав в’язнів у Райківській колонії, а також додаткового фінансування установ виконання покарань.

«Під час перевірки генеральним прокурором України установлено, що покращення стану законності та додержання конституційних прав в’язнів в установі не відбулося. Я впевнений, що таке становище – наслідок неналежного виконання своїх обов’язків службовими особами кримінально-виконавчої системи в області та відсутності принципової і наполегливої позиції прокурорів», – зауважив прокурор Житомирської області Любомир Війтович.

Керівник обласного відомства піддав критиці споглядальну позицію посадових осіб пенітенціарної установи та своїх підлеглих, які обгрунтовували неналежний стан законності в установі недостатнім бюджетним фінансуванням.

Війтович підкреслив, що захист прав, свобод і законних інтересів в'язнів означає, що вони можуть бути обмежені лише вироком суду і тільки у тій мірі, в якій це передбачено кримінальним, кримінально-виконавчим законодавством. Інші права та свободи ув’язнених підлягають охороні і захисту нарівні з усіма іншими громадянами України.

Також учасники наради вирішили приділити належну уваги розвитку виробництва на підприємствах виправних колоній, пошуку нових ринків збуту виробленої продукції та розроблення нових видів виробничої діяльності.

«За результатами наради узгоджено спільні заходи щодо усунення виявлених недоліків з метою забезпечення конституційних прав в'язнів у Райківській виправній колонії №73 управління ДПтС України в Житомирській області, а також додаткового фінансування установ виконання покарань області», – підсумовує прес-служба прокуратури.

Як повідомляв Укрінформ, 10 грудня Генеральний прокурор України Юрій Луценко в порядку контролю відвідав Райківську виправну колонію № 73 у Житомирській області. Перевіркою встановлено низку порушень вимог кримінально-виконавчого законодавства, щодо режимних вимог, охорони праці, матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення, застосування заохочувальних норм закону, тощо. Зокрема, виявлено факти застосування до в’язнів заходів дисциплінарного впливу, які не відповідають тяжкості і характеру проступку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-