Грип в Україні: епідпоріг перевищений у 17 областях - МОЗ

Грип в Україні: епідпоріг перевищений у 17 областях - МОЗ

5644
Ukrinform
За даними Центру грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій за період з 12 по 18 грудня епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ перевищено в 17 областях. Всього на грип та ГРВІ захворіло 377 тисяч осіб.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"За звітний тиждень на грип та ГРВІ захворіло 377 004 особи, з них 64,5% - діти до 17 років. Показник захворюваності на грип та ГРВІ перевищує аналогічний за минулий тиждень на 25,5%... У 17 областях України та місті Києві інтенсивні показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги", - йдеться у повідомленні.

Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в столиці, найменший – у Закарпатській області.

На звітному тижні темп приросту хворих серед дорослих і дітей до 17 років збільшився на 17,9 % та 20,8% відповідно. Значне збільшення захворюваності спостерігається в Івано-Франківській та Херсонській областях.

Серед дітей найбільше хворих шкільного віку. Питома вага госпіталізованих серед пацієнтів, які звернулися за медичною допомогою, на 40,8% більша, ніж минулого тижня. Найчастіше медичної допомоги в умовах стаціонару потребували діти до 4 років.

На 50 тижні 2016 року зареєстровані та підтверджені методом полімеразної ланцюгової реакції два летальні випадки від грипу в Дніпропетровській та Львівській областях.

РНК вірусів грипу при лабораторних дослідженнях зразків матеріалів від пацієнтів визначено вже у 14 областях.

Від початку епідемічного сезону фахівцями вірусологічних лабораторій МОЗ України методом полімеразної ланцюгової реакції досліджено 1126 зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип та ГРВІ, у 39,3 % визначені РНК вірусів грипу типу А.

У цьому сезоні домінує штам вірусу грипу типу А(H3) сезонний, що визначений у 64,9%.

За даними Центру грипу та ГРВІ з початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 72663 особи.

Лікарі радять робити щеплення впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Вакцинація від грипу є рекомендованою та не входить до календаря обов’язкових щеплень. Вакцину закуповують приватні структури та розподіляють до аптек, враховуючи попит попередніх років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-