В Україну надійшли перші ліки за контрактами 2016 року

В Україну надійшли перші ліки за контрактами 2016 року

Укрінформ
Програма розвитку ООН доставила першу партію ліків, закуплених за державними програмами лікування за кошти бюджету 2016 року.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"В Україну поставили першу партію ліків для пацієнтів, хворих на рідкісне генетичне захворювання мукополісахаридоз, закуплених за кошти державного бюджету 2016 року через міжнародну організацію ПРООН", - йдеться у повідомленні.

Станом на 8 грудня 2016 року за кошти держбюджету 2015 року міжнародні організації поставили в Україну вже 94% від загальної кількості замовлених лікарських засобів, засобів імунопрофілактики та медичних виробів.

Так, за даними МОЗ, британська закупівельна агенція Crown Agents поставила 95% лікарських засобів та медичних виробів для лікування дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання. Також агенція доставила 99% препаратів для лікування онкологічних та онкогематологічних хворих дорослого віку. 

Станом на початок грудня ЮНІСЕФ та ПРООН доставлено 93,82% вакцин, запланованих до закупівель за кошти держбюджету 2015 р. За даним МОЗ, закупівлі вакцин через міжнародні організації дозволили провести в 2016 році щеплення від дифтерії та правцю 5 млн українців, а також профілактичне щеплення від гепатиту В 1,7 млн осіб. 

До кінця грудня ЮНІСЕФ доставить до України понад 900 тисяч доз вакцини для профілактики кору, паротиту та краснухи. Крім того, завдяки економії коштів на закупівлях за 2015 рік у розмірі 3 млн доларів США ЮНІСЕФ планує здійснити додаткові поставки вакцин. У МОЗ зазначили, що в Україні вперше за багато років буде сформовано 25%-й запас вакцин, відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Також ЮНІСЕФ доставила до України 99,8%  антиретровірусних препаратів та на 100% здійснені поставки ліків для орфанних хворих.

Згідно контрактами за 2015 рік з ПРООН до України доставлено 99,74% препаратів для лікування гепатиту у дітей та 96,87% від тієї ж хвороби для дорослих. На сьогодні, за даними МОЗ з боку ПРООН по даному напрямку зекономлено коштів у розмірі 110 тисяч доларів США. На цю суму МОЗ погодив додаткову закупівлю препаратів.

Як повідомляв Укрінформ, у листопаді Міністерство охорони здоров'я уклало договори з трьома міжнародними організаціями - ПРООН, ЮНІСЕФ та британською закупівельної агенцією Crown Agents на здійснення закупівель ліків, вакцин та виробів медичного призначення за кошти державного бюджету 2016 року. У МОЗ повідомили, що таке рішення було прийнято з огляду на успішність поставок за контрактами за 2015 рік. Зараз триває підготовка переговорного процесу щодо закупівлі ліків за кошти держбюджету 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-