Супрун розповіла про три складові реформи медицини

Супрун розповіла про три складові реформи медицини

Ексклюзив
Укрінформ
Концепція реформування медичної галузі на найближчі три роки передбачає механізм оплати медичних послуг за принципом "гроші йдуть за пацієнтом", доступність ліків та увагу громадському здоров'ю.

Про це в коментарі Укрінформу повідомила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун під час перебування в Одесі.

"Концепція реформування медичної галузі упродовж 2016-2018 років передбачає, зокрема, запровадження механізму оплати медичних послуг за принципом: "гроші йдуть за пацієнтом. Іншими словами, за рекомендаціями зарубіжних експертів та громадськості держава змінює підходи до фінансування охорони здоров'я: більш не будемо орієнтуватися передусім на оплату стін медзакладів та комунальних послуг, а саме на надання медичних послуг, яких потребують пацієнти. Ліки мають бути доступними, їх буде достатньо, лікарі виписуватимуть саме ті, які необхідні пацієнтам, відповідно до змін у національному переліку. Крім того, ліки будуть доступні за цінами, бо ціни будуть референтовані з п'ятьма країнами-членами Євросоюзу", - зазначила Супрун. 

За її словами, в рамках реформування медичної галузі буде запроваджено систему реінбурсації ліків (встановлення гранично допустимих оптово-відпускних цін) по трьох напрямках захворювань: серцево-судинних, цукрового діабету 2 типу і бронхіальної астми.

Третє завдання медиків, наголосила Супрун, - "приділяти більше уваги громадському здоров'ю - збільшенню тривалості життя громадян. Це  забезпечення якісної вакцинації наших дітей, профілактична медицина, вжиття заходів для недопущення епідемій.

"Ми вважаємо, що впровадження гарантованого пакету медичних реформ має забезпечити кожному пацієнту надання первинної і екстреної медичної допомоги, яка буде на 100 відсотків оплачена державою. Причому передбачено реалізацію цієї системи вже в 2017 році", - зауважила в.о. міністра охорони здоров'я.

За її словами, протягом 2018 року буде запроваджено страхову медицину, що передбачає виділення бюджетних коштів на медичне страхування. Завдяки цьому будуть оплачені послуги вторинної і третинної ланок медичних послуг. Так поступово, до 2020 року, цілком буде змінено систему фінансування охорони здоров'я, підвищено якість послуг, а також ліцензування лікарів та здійснено зміни в підготовці медичних кадрів у вишах.

"Хочу додати, що концепція зміни фінансування системи охорони здоров'я, в тому числі створення госпітальних округів та забезпечення громадського здоров'я, затверджена Кабінетом міністрів України. Зараз ми готуємо проекти законів про державне страхування в медичній галузі, про автономізацію медичних закладів, які розглядаються профільним Комітетом Верховної Ради України",  - акцентувала Супрун.

Вона також підкреслила, що здебільшого це - не нові ідеї, ці проекти обговорювали на слуханнях у парламенті, Кабміні та на засіданнях колегії Міністерства охорони здоров'я.

"Ми лише сформулювали їх у вигляді цілісної концепції і подали на розгляд Кабміну, який їх схвалив. Тож тепер маємо з 1 січня 2017 року упроваджувати їх у практику", - резюмувала вона.

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун під час робочої поїздки до Одеси  ознайомилася з роботою двох медичних закладів, провела зустріч з громадськістю міста та презентувала проект концепції реформи фінансування системи охорони здоров'я.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-