Вирок "батьку ХНР" відклали: судді зайняті іншою справою

Вирок "батьку ХНР" відклали: судді зайняті іншою справою

1655
Ukrinform
Засідання Київського райсуду Харкова, де повинні були ухвалити вирок по справі "батька ХНР" Юрія Апухтіна, що звинувачується в діях, спрямованих на повалення конституційного ладу і організацію масових заворушень, не відбулося: судді зайняті розглядом іншої справи.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіли в суді.

"Завершальне засідання за результатами дебатів по справі сепаратиста Юрія Апухтіна, призначене на 14:00, не відбулося, оскільки судді зайняті розглядом іншої кримінальної справи", - зазначили в суді.

Апухтін, сказали в суді, мав виступити з останнім словом: "Після чого судді пішли б до дорадчої кімнати для виголошення вироку".

"Конкретна дата наступного засідання не визначена", - додали в суді.

Як повідомляв раніше Укрінформ, 24 листопада на другій частині дебатів в Київському райсуді Харкова, де слово надали стороні захисту, сепаратист Юрій Апухтін, відомий як "батько ХНР", не визнав своєї провини. Він вважає свою діяльність політичною і правомірною, оскільки усі організовані ним акції "були погоджені з міською владою, і до жодної з них не було претензій СБУ".

17 листопада під час першої частини дебатів в Київському райсуді Харкова по справі Юрія Апухтіна прокурор зажадав для обвинуваченого максимум покарання: 8 років в'язниці.

26 жовтня Київський райсуд Харкова продовжив на 2 місяці утримання під вартою, тобто, в СІЗО, без права на заставу для сепаратиста Юрія Апухтіна.

11 квітня в Київському райсуді Харкова розпочато дослідження відеоматеріалів по суті справи Апухтіна.

9 грудня 2015 року Київський райсуд Харкова перервав слухання справи Апухтіна через те, що біля суду знайшли бойову гранату. Граната знешкоджена. Ніхто не постраждав.

Апухтіна заарештовано в квітні 2014 року за організацію масових заворушень, включаючи штурм Харківської ОДА, а також заклики до створення "ХНР" і "Конституції ХНР". У травні він вийшов під заставу, внесену екс-нардепом Олегом Царьовим. Тоді ж Апухтіна було помічено як організатора проросійських мітингів в Харкові. Його заарештовано в грудні і поміщено в СІЗО. 

У серпні 2014 року окружний адміністративний суд примусово розпустив сепаратистську організацію південний "Схід", лідером якої був Юрій Апухтін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-