Розстріл Майдану: екс-беркутівців усунули від служби на час розслідування

Розстріл Майдану: екс-беркутівців усунули від служби на час розслідування

1136
Ukrinform
Керівництво Національної поліції України прийняло рішення усунути від служби на час розслідування бійців спецпідрозділу "Беркут", яких підозрюють у злочинах під час Революції Гідності.

Про це повідомляє прес-служба МВС.

"Таке рішення прийнято керівництвом Національної поліції України стосовно тих працівників спецпідрозділу "Беркут", які є фігурантами злочинів стосовно учасників протестів на Майдані у грудні 2013 - лютому 2014 років. Після рішення суду питання їхньої подальшої служби в поліції вирішуватимуть атестаційна і поліцейська комісія", - йдеться у повідомленні.

Національною поліцією України з урахуванням важливості питання розслідування злочинів, учинених стосовно учасників Революції Гідності, було направлено лист до Генеральної прокуратури України. У ньому йдеться про надання інформації щодо процесуального статусу поліцейських у кримінальних провадженнях з приводу вчинення злочинів стосовно учасників Революції Гідності, зокрема – стосовно тих працівників поліції, які на той час проходили службу в підрозділах міліції особливого призначення "Беркут".

Генеральною прокуратурою України надано інформацію щодо 13 таких осіб, які перебували на той час на службі.

Відповідно до указаного листа, стосовно шести працівників обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою або домашній арешт. Крім цього, ще відносно чотирьох колишніх бійців "Беркута" міра запобіжного заходу не обиралася.

Проте керівництвом Національної поліції України усіх 13 осіб усунуто від виконання службових обов’язків, вони чекають на рішення суду.

За результатами розслідування кримінальних проваджень, через механізм, передбачений Законом, питання щодо подальшого проходження ними служби в Національній поліції буде розглянуто атестаційною та поліцейською комісіями, йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, колишній командир роти "Беркут" Євген Антонов, який був ідентифікований як активний учасник розгону студентів в ніч на 30 листопада 2013 року, вже тривалий час не працює у лавах правоохоронців. Він був звільнений ще до початку процесу атестації працівників поліції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>