Під КС вимагають скасувати «закон Ківалова-Колесніченка»

Під КС вимагають скасувати «закон Ківалова-Колесніченка»

Фото
4518
Ukrinform
У Києві під будівлею КСУ проходить нечисленний мітинг за скасування мовного закону, відомого як закон Ківалова-Колесніченка.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу з місця події.

Як зазначив керівник та засновник ініціативи захисту прав україномовних «І так поймут» Роман Матис, питання про скасування закону поставали ще раніше, у 2012 році, проте КСУ відкладав розгляд цієї справи.

«Нарешті сталося чудо, тому що ще у 2012 році було подання народних депутатів про визнання закону Ківалова-Колесніченка неконституційним. З того часу і дотепер Конституційний суд не розглядав це подання, і нарешті КСУ призначив на сьогоднішній день розгляд цього питання», - пояснив Матис.

Він зазначив, що під будівлю КСУ сьогодні на мітинг зібралося близько 100 людей.

Пікет Конституційного суду України, де розглядають конституційність "мовного закону"

Фото: Юлія Овсяннікова.

«У даний момент я бачу, що нас зібралося порядку 100 осіб, а задекларували свій прихід близько 300», - зазначив Матис.

Очільник громадської організації пояснив, що серед мітингувальників є представники громадських організацій, представники політичної партії «Свобода» та просто небайдужі громадяни.

«Люди хочуть продемонструвати КСУ, що питання дуже важливе і турбує частину населення. Тут є представники і керівники багатьох громадських організацій, які займаються мовним питанням. Це і «Свобода», і «Рух захисту української мови» та інші», - сказав Матис.

Як повідомляв Укрінформ, 3 липня 2012 року Верховною Радою був ухвалений базовий для українського законодавства Закон "Про засади державної мовної політики". 9 серпня закон був підписаний Януковичем і набрав чинності.

У лютому 2015 року Конституційний суд України відкрив провадження за конституційним поданням 57 народних депутатів України щодо відповідності цього закону Конституції України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>