МОЗ робитиме ставку на профілактику онкозахворювань

МОЗ робитиме ставку на профілактику онкозахворювань

4269
Ukrinform
Міністерство охорони здоров'я працює над низкою заходів, які будуть впроваджуватися на заміну державним програмам  лікування онкологічних захворювань, у яких спливає термін дії.

Про це Укрінформу повідомив заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

"Загальнонаціональні онкологічні програми, які були раніше і забезпечували закупівлю обладнання, препаратів, мають певний термін дії. Зараз цей термін закінчується. Вже є робоча група, яка формує нову програму по онкології. Для раннього виявлення та  успішного лікування нам потрібно бути впевненими в освіті сімейного лікаря, його просвітницькій роботі серед населення. По-друге, обстеження повинно бути адекватне, якісне, тобто скринінгові програми для раннього виявлення пухлин. Також для цього потрібне обладнання і процедура направлення пацієнтів - хто, де і за які гроші їх обстежує. Третє - закупівля препаратів. Ми переглядаємо номенклатуру препаратів для закупівлі - пацієнти мають лікуватися сучасними препаратами", - сказав Лінчевський.

Він зазначив, що мова йде не про скорочення фінансування лікування онкологічно хворих, а про кардинальні зміни у виявленні онкологічних захворювань, розвиток превентивної медицини, тобто виявлення хвороб на ранніх стадіях, коли лікування є ефективнішим та можливе повне одужання.

"Пацієнт приходить до лікаря і його своєчасно обстежують, наприклад, роблять мамографію, або гастроскопію, він здає необхідні аналізи, і та пухлина, яка може бути виявлена, виявляється на рік раніше. В цьому випадку результат лікування набагато кращий. Такий зв'язок превентивної медицини і лікування хворих є", - сказав Лінчевський.

Крім того, він повідомив, що фінансування закупівель за програмами лікування дитячої та дорослої онкології збільшилися порівняно з минулими роками.

"Ніколи в історії України програма не покривала потреби з закупівлі ліків для онкохворих на 100%. На сьогодні ми збільшили централізовані  закупівлі на 2017 рік порівняно з 2016 роком на 3%. Також, закупівля препаратів здійснюється за рахунок бюджету громад", - сказав Лінчевський.

Так, за даними МОЗ, у 2016 році фінансування програми "Онкологічні захворювання" склало 397 млн 65 тис. грн, програми "Дитяча онкологія" - 353 млн. грн. У 2017 році  фінансування передбачено у сумі 445 млн 13 тис. грн по програмі лікування онкологічних захворювань, 558 млн 056 тис. грн на лікування дитячої онкології.

Фото: vz.kiev.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>