МОЗ створює Координаційний центр трансплантації органів, тканин і клітин

МОЗ створює Координаційний центр трансплантації органів, тканин і клітин

3245
Ukrinform
Міністерство охорони здоров'я України, не чекаючи остаточного ухвалення закону про трансплантацію, створило робочу групу по налагодженню роботи майбутнього Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин.

Про це на брифінгу в четвер заявив заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Лінчевський, повідомляє  кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні українські хірурги здатні виконувати найбільш поширені трансплантації на високому рівні, і мова не лише про Київ. Тож, є досвід, є можливості, бракує закону, який вже був би остаточно прийнятий. Але зараз, не чекаючи прийняття закону, працює робоча група по створенню і налагодженню роботи майбутнього координаційного центру", - сказав Лінчевський.

Він зауважив, що питання трансплантації і відправлення українських пацієнтів за кордон є  взаємопов'язаними і дуже болісними для всіх. 

За  словами Лінчевського, якщо подивитися на кошти, які витрачаються на відправлення пацієнтів на лікування за кордон, і ті, які можна було б вкладати в розвиток української трансплантології, то вони неспіввимірні.

"Тобто, вклавши значно менше у трансплантологічну службу, ми могли б рятувати значно більшу кількість пацієнтів. Те саме стосується пацієнтів з гемодіалізом - це наш біль, бо це ті хворі, які могли б отримати трансплантацію нирок і не бути прив'язаними до цієї проблеми. І це теж величезна стаття витрат", - констатував заступник міністра.

Коментуючи тему відправлення пацієнтів на лікування за кордон, він зауважив, що у МОЗ прив'язані до фінансування цієї державної програми.

"З нашого боку ми внесли зміни до постанови і будемо дуже раді, якщо нам вдасться це закінчити,  щоб пацієнт, який потребує лікування за кордоном, потрапляв до списку і на лікування набагато швидше. Так само МОЗ планує за погодженням з відповідними відомствами домовлятися наперед з клініками і укладати гарантійні листи, щоб можна було в екстрених випадках відправляти пацієнта, не чекаючи повного перерахунку коштів", - резюмував урядовець.

Як повідомляв Укрінформ, 21 квітня Верховна Рада у першому читанні прийняла закон 2386а-1 щодо трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини. Перед голосуванням одна з авторів документу Ольга Богомолець заявила, що цей закон дозволить 326 млн гривень, які сьогодні держава віддає для лікування дітей за кордоном, віддавати вітчизняним установам.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>