До Китаю на навчання поїдуть 30 українських студентів

До Китаю на навчання поїдуть 30 українських студентів

795
Ukrinform
Ще 30 студентів отримають можливість навчатися у трьох університетах Китаю: у Північно-західному університеті, Педагогічному університеті Шеньсі та Сіанському університеті іноземних мов.

Про це йдеться в Меморандумі порозуміння між Товариством українсько-китайської дружби і  Міністерством освіти і науки України з одного боку та Фондом допомоги освіті іноземних студентів Міжнародної торгової палати Шовкового шляху (SRCIC) з іншої, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки. 

“Міністерство освіти і науки України зацікавлено у збільшенні кількості академічних обмінів студентами та науковцями між Україною та Китайською Народною Республікою і вітає ініціативу Міжнародної асоціації торгово-промислових палат Шовкового шляху у підтримці навчання кращих студентів України в китайських університетах за рахунок грантів Фонду допомоги освіті іноземних студентів SRCIC”, - зазначив перший заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.

Згідно з меморандумом, студентів набиратимуть у 2 етапи: 20 осіб у 2017 році та 10 осіб у 2018 році. Вони навчатимуться за трьома спеціальностями: “Міжнародна торгівля”, “Журналістика та ЗМІ” і "Китайська мова і література”. Надалі, якщо цей освітній проект буде успішним, планується розширити обсяг співпраці та надати можливість більшій кількості студентів отримувати освіту в КНР.

Документ дасть можливість збільшити кількість українських студентів, що навчаються в Китаї, адже 30 місць профінансованих Фондом допомоги освіті іноземних студентів SRCIC додадуться до загальної кількості існуючих квот академічних обмінів між Україною та КНР.

“Китай планує реалізувати цілу серію інвестиційних проектів в Україні. Це будуть проекти, пов’язані з промисловістю, транспортом, реалізацією вільних економічних зон тощо. Очевидно, що всі ці галузі грунтуються на освіті та міжкультурному порозумінні. Саме тому на першому етапі Міжнародна торгова палата Шовкового шляху зацікавлена у підготовці спеціалістів, без яких усі ці проекти не зможуть бути реалізовані. Причому, йдеться як про навчання профільних спеціалістів, так і мовних, які б стали ланками, що пов’язують наші країни та мають можливості реалізовувати такі масштабні проекти”, - пояснив президент Міжнародної асоціації торгово-промислових палат Шовкового шляху (SRCIC) Лу Цзяньчжун (Lu Jianzhong).

Усі запропоновані для навчання українських студентів університети знаходяться у місті Сіань, адміністративному центрі провінції Шеньсі. Місто є одним з найвизначніших культурних та історичних центрів Китаю. Важливий індустріальний центр - промисловість міста охоплює виробництво сталі, хімікатів, текстилів та електроніки.

Як повідомлялося,  28 березня 2012 року у місті Санья (провінція Хайнань, КНР) під час першого засідання українсько-китайської Підкомісії зі співробітництва в галузі освіти Комісії зі співробітництва між урядом України та урядом Китайської Народної Республіки було підписано п’яту Угоду між Міністерством освіти і науки України і Міністерством освіти Китайської Народної Республіки про співробітництво у галузі освіти.

Цією Угодою було передбачено збільшення квоти академічних обмінів між Україною та КНР до 100 стипендій, з них до 25 стипендій передбачено для навчання в аспірантурі і проходження наукового стажування, 75 – для отримання вищої освіти і мовного стажування.

Фото: Міносвіти

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>