Stop Putin's War In Ukraine: акції пройдуть у понад 70 містах світу

Stop Putin's War In Ukraine: акції пройдуть у понад 70 містах світу

2657
Ukrinform
Акції протесту проти російської агресії під назвою "Stop Putin's War In Ukraine" відбудуться 14 жовтня в більш ніж 70-ти містах по всьому світу.

Про це у середу на своїй сторінці у Facebook повідомила координатор акції Ірина фон Бург, Швейцарія.

"У п'ятницю, 14 жовтня 2016 року, о 18:00, українські патріоти і друзі України зберуться на черговий глобальний протест проти російської агресії. Хоч зараз події в Криму та на сході України вже майже не висвітлюються світовими медіа, розпочата Путіним війна ніколи не припинялась і продовжує забирати людські життя. Уряд Росії продовжує надавати підтримку сепаратистам Донбасу, посилаючи туди збройні сили і важке озброєння. Таким чином, Росія повністю порушила Мінський мирний договір, підписаний в 2015 році", - зазначила вона.

За словами фон Бург, серед вимог протестувальників - по-перше, вивести з території України всі російські окупаційні війська, а також повернути назад в Росію всю зброю та військову техніку. Друга вимога - посилити (збільшити) спостережну місію ОБСЄ до 24 годин на добу сім днів на тиждень та допустити місію ОБСЄ до частини українсько-російського кордону, який Україна тимчасово не контролює (адже російсько-сепаратистські війська припиняють атаки тільки тоді, коли спостерігачі ОБСЄ присутні на фронті). Третя вимога учасників акції - звільнити громадян України, які незаконно утримуються під арештом - як на території Росії, так і в Криму - за політично мотивованими і сфабрикованими звинуваченнями.

Фон Бург додала, що мета протесту - "підтримати відкритий лист української світової спільноти зі зверненням до лідерів міжнародного співтовариства, Європейського Союзу, Європейського парламенту і ОБСЄ".

Серед міст, які беруть участь в цій глобальній акції, - Цюріх, Париж, Лондон, Лос-Анджелес, Гонконг, Афіни, Відень, Сідней, Варшава, Лісабон, Рим, Будапешт, Берлін, Прага, Софія, Франкфурт, Рига, Таллінн, Київ, Москва, Гаага, Львів, Братислава, Тбілісі тощо. Під час акції плануються прямі відеовключення від майже всіх учасників.

Зі свого боку, активістка Ксенія Чудодєєва заявила, що в Мілані пропонують не зупинятися на одноразовій акції 14 жовтня, а провести ще й 16 жовтня флешмоб проти Росії і за мир (http://blogs.korrespondent.net/blog/world/3755961/).

"Наші друзі та свідомі громадяни в Мілані пропонують не зупинятися на одноразовій акції 14-го жовтня, а підтримати захід і провести 16 жовтня 2016 року о 15.30 флешмоб проти РФ і за МИР!" - зазначила вона.

Як повідомляв Укрінформ, масштабна міжнародна акція під гаслом "Стоп, Путін! Стоп, війна!" уже відбулася у багатьох країнах ЄС, США, Канаді та Україні 10-11 червня цього року. 14 жовтня відбудеться вже друга така глобальна акція.

За словами куратора акції в Україні Олени Живко, особливість цього заходу полягає в тому, що його організували українці, які проживають у всьому світі, а не партії чи організації. У Європі першим стартує Рим, а в Україні - Київ, де учасники зберуться о 14-й годині біля будівлі російського посольства. Долучитися до акції може кожен охочий.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-