Прокуратура Криму активізувала розслідування щодо депортації кримських татар у 1944 році

Прокуратура Криму активізувала розслідування щодо депортації кримських татар у 1944 році

1800
Ukrinform
Прокуратура Автономної Республіки Крим активізувала розслідування кримінального провадження за фактом насильницького переселення у 1944 році кримськотатарського народу та представників інших національних груп з території Кримської АРСР.

Про це повідомляє прокуратура АРК.

"На даний час у тісній співпраці з представниками Меджлісу кримськотатарського народу складено реєстр зі 160 осіб, щодо яких особисто та щодо членів їхніх сімей представниками радянської влади були вчинені дії з насильницького переселення у 1944 році з території Кримської АРСР", - йдеться у повідомленні.

Як зазначили у прокуратурі Криму, з метою подальшого допиту вказаних осіб як потерпілих у порядку ст. 225 Кримінального процесуального кодексу України узгоджено порядок їх приїзду на територію Херсонської області та перелік документів, які необхідно надати вказаним особам під час допитів для підтвердження їх участі у подіях, що є предметом досудового розслідування.

"Наразі вживаються заходи щодо залучення слідчих органів Служби безпеки України для проведення окремих слідчих дій з метою використання їх досвіду у розслідуванні справ даної категорії (справа про Голодомор)", - додали у прокуратурі.

Крім того, там зазначили, що в межах даного кримінального провадження у 300 наукових бібліотеках України витребовуються матеріали (документи, публікації, наукові статті) щодо фактів насильницького переселення у 1944 році кримськотатарського народу та представників інших національних груп з території Кримської АРСР з метою подальшого призначення науково-демографічної експертизи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>