Суспільного мовника необхідно юридично зареєструвати у січні - Степанова

Суспільного мовника необхідно юридично зареєструвати у січні - Степанова

Фото
1175
Ukrinform
Якщо Національну суспільну телерадіокомпанію України не буде зареєстровано як юридичну особу у січні 2017 року, то це питання буде відкладено на рік - до 2018-го.

Про це заявила керівник управління аудиту Держкомтелерадіо Наталія Степанова на засіданні круглого столу в Укрінформі у четвер, повідомляє кореспондент агентства.

“В оприлюдненому проекті бюджету на наступний рік уже закладена держпідтримка саме для ПАТ "НСТУ". Тому “час Ч” вже близько. Через три місяці ми вже повинні зареєструвати НСТУ як юридичну особу для того, щоб вона мала правові підстави отримати передбачені бюджетом кошти на забезпечення своєї діяльності. Якщо ми за три місяці не вирішимо це завдання (затвердження Кабміном постанови про статут ПАТ "НСТУ". - Ред.), то створення НСТУ як  юридичної особи перейде на 2018 рік”, - сказала Степанова.

Вона пояснила, що це пов'язано з процесом перетворення бюджетної держустанови.

“Ми перетворюємо не суб'єкт господарювання, який не отримує бюджетних коштів, а держустанову, видатки якої чітко регламентовані відповідними програмами Держбюджету. Якби ми перетворювали її в середині року, нам би потрібно було внести зміни до Держбюджету. Внесення таких змін можна було б очікувати від трьох місяців до півроку, а весь цей час ця юридична особа не змогла б фінансуватися, тому і перетворюється держустанова один раз - на перше число наступного бюджетного року. Тобто, якщо через три місяці ми не перетворюємося на юридичну особу, ми переходимо на 2018 рік”, - пояснила Степанова.

Як зазначила керівник юридичного управління Держкомтелерадіо Таїсія Мировець, передати проект статуту НСТУ на погодження до компетентних органів заважає те, що три ТРК наразі ще не знялися з реєстрації як юридичні особи. І якщо це питання не вирішити найближчим часом, то в найкращому випадку проект статуту НСТУ може надійти до компетентних органів у першій декаді жовтня, наголосила Мировець.

Проте, на її думку, перетворити НТКУ на ПАТ "НСТУ" до 1 січня 2017 року ще можна встигнути.

“Якщо в першій декаді жовтня (у найкращому випадку) відповідний проект надійде на розгляд до зацікавлених органів, то в них він буде опрацьовуватися 10 днів. Потім 10 днів іде на отримання правового висновку у Мін'юсті. Згодом такий правовий висновок надсилається до секретаріату Кабміну, там розглядається це питання впродовж 15 робочих днів. І тоді вже, як правило, у Секретаріаті проходить не менше місяця до того, як це питання винесуть на розгляд Кабміну. До кінця року ми ще встигнемо”, - переконана Мировець.

Юрист Інституту медіа права Максим Дворовий повідомив: якщо суспільний мовник як юридична особа все ж з'явиться з 1 січня 2017 року, то голову і членів правління можна буде вже остаточно обрати у березні.

“Якщо все складеться добре і в січні наступного року буде юридично зареєстровано цей суспільний мовниик, то з мінімальним терміном може відбутися конкурс і бути обраний голова правління - за два або два з половиною місяці після реєстрації НСТУ як юридичної особи. Ще до місяця на всіх інших членів правління - тобто, скоріше це буде у березні”, - уточнив Дворовий.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-