Бюджет-2017 передбачає збільшення зарплати вчителям на 30% - Гриневич

Бюджет-2017 передбачає збільшення зарплати вчителям на 30% - Гриневич

Укрінформ
Проектом бюджету на 2017 рік передбачене збільшення зарплат вчителів на 30%.

Ця цифра є дуже важливою, аби зробити якісну реформу освіти, заявила міністр освіти та науки Лілія Гриневич, коментуючи показники бюджету-2017, внесеного Урядом до парламенту.

«Очевидно, що ми ставили питання на резервування субвенцій на професійно-технічну освіту, і основні базові речі, пов'язані зі стипендіями. Обсяг стипендії є, але нам важливо узгодити перерозподіл між соціальними та академічними стипендіями», - заявила Гриневич.

«На нашу думку, чимало позитивних кроків зроблено саме в освіті. Важливо їх зберегти, а також ще якісь речі підкоригувати в процесі бюджету», - наголосила міністр освіти.

Представник «Народного фронту» також висловила думку, що хотілось би ще покращити стан освіти в матеріальному плані, але реальність така, що треба враховувати дохідну та розхідну частини бюджету.

«Цей бюджет реальний. І освіта справді є пріоритетна. Наприклад, видатки на стипендії навіть збільшені, питання лише в їх розподілі», - розповіла міністр освіти.

«Стипендії мають отримувати справді ті, хто добре вчиться. І питання в їх розподілі, оскільки тривалий час маленькі стипендії отримували всі, навіть ті, хто не дуже добре вчився. Так не може бути, стипендію академічну мають отримувати ті, хто добре вчиться. Далі ми хочемо підвищенням стипендій мотивувати на навчання на складних спеціальностях. Зокрема, на інженерно-технічних, на математично-природничих. Ще є одна дуже важлива річ, є люди, що мають низьке матеріальне забезпечення. Це - соціальна стипендія. Таким чином стипендії отримають ті, хто їх потребує, і ті, хто найкраще вчиться», - розповіла Гриневич.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-