Багато мобілізованих шостої хвилі хочуть стати контрактниками - Міноборони

Багато мобілізованих шостої хвилі хочуть стати контрактниками - Міноборони

1977
Укрінформ
Міністерство оброни України заявляє про велику кількість військовослужбовців, призваних під час шостої хвилі часткової мобілізації, які виявили бажання продовжити військову службу у Збройних Силах України за контрактом.

Про це повідомляє Урядовий портал, на якому розміщено інформацію про варіанти продовження військової служби без звільнення.

"У зв’язку з наближенням періоду звільнення з військової служби в запас особового складу, призваного під час шостої черги часткової мобілізації, та великої кількості військовослужбовців цієї категорії, які бажають продовжити військову службу у Збройних Силах України за контрактом, Головне управління персоналу Генерального штабу ЗС України надає відповіді на більш часті запитання", - йдеться у повідомленні.

Міністерство оборони надало роз'яснення з найбільш актуальних питань продовження служби, зокрема, щодо поширених помилок та хибних підстав для рішення щодо звільнення, а вже потім підписання контракту, які викликані недостатнім знанням законодавства.

"Серед хибних суджень найбільш поширені такі – по-перше: мобілізовані військовослужбовці після укладання контракту, втрачають робоче місце та середній заробіток. По-друге: мобілізовані не матимуть відпочинку від військової служби, оскільки залишаються по суті у військовій частині. По-третє: водночас при звільненні з військової служби вони матимуть відпочинок на свій розсуд і якщо не працевлаштуються, то повернуться на військову службу з укладанням контракту, при цьому нічого не втрачаючи", - повідомляють в МОУ.

Наголошується, що мобілізований військовослужбовець при укладанні контракту у військовій частині отримує набагато більше користі для себе: він не втрачає жодної пільги та часу на відпочинок, отримує грошову винагороду понад 10 тис. грн, та продовжує накопичувати вислугу років під час повторної військової служби для перерахунку та збільшення пенсії.

Так, при укладанні контракту (на будь-який термін) мобілізованими (як і іншими категоріями громадян) робоче місце та середній заробіток не втрачається (відповідні зміни були внесені до ст. 119 Закону України “Кодекс законів про працю України”у 2015 році).

При укладанні контрактів військовослужбовцям не припиняється виплата пенсій. При цьому, виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років під час повторної військової служби (до дня демобілізації або звільнення). Отже, чим довша ця додаткова вислуга років, тим більшим буде розмір пенсії. Водночас, після звільнення мобілізованих, весь період часу до прийняття їх на військову службу за контрактом буде втрачено і до вислуги не врахується.

При цьому, вказані пільги зберігаються до завершення “особливого періоду” та до дня фактичної демобілізації (контрактники матимуть можливість звільнення).

Також, при укладанні контракту мобілізованими їм виплачується одноразова грошова винагорода (офіцеру – десять мінімальних зарплат, що становить 13 780 грн., сержанту – дев’ять, або ж 12 402 грн., солдату – вісім мінімальних зарплат, тобто 11 024 грн.) (відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 14.05.2015 № 406). При укладанні контракту цивільним громадянам із запасу, така допомога не виплачується.

Крім того, після укладання контракту мобілізованими, вони можуть, після відповідного рапорту за рішенням командира відбути у чергову відпустку терміном на 30 діб (якщо вона не була використана раніше), що дозволить відпочити від військової служби.

У Міністерстві оборони нагадують, що указані питання регулюються ст. 119 Закону України “Кодекс законів про працю України” у 2015 році (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/322-08/paran709#n709) та постановою КМУ від 14.05.2015 № 406 (http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248264408).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-