Суд зобов'язав Росію виплатити €40 тисяч переселенці з Донбасу

Суд зобов'язав Росію виплатити €40 тисяч переселенці з Донбасу

2348
Ukrinform
Голосіївський районний суд міста Києва виніс рішення про стягнення моральної та матеріальної шкоди, завданої вимушеній переселенці з окупованої території Донбасу Ірині Верігіній в результаті збройної агресії Російської Федерації.

Про це у вівторок на прес-конференції в Києві заявили член політради партії «Батьківщина», голова Всеукраїнського громадського руху «Сила права» Андрій Сенченко та член Координаційної ради Ірина Верігіна, повідомила прес-служба правозахисної громадської організації.

«У заході взяли участь голова руху Андрій Сенченко та член Координаційної ради Ірина Верігіна. Представники «Сили права» поінформували про перехід до другого етапу реалізації правової стратегії і вперше оприлюднили повний текст судового рішення про стягнення з Російської Федерації на користь вимушеної переселенки з окупованої території Донбасу моральної та матеріальної шкоди в розмірі 40 тисяч євро», - йдеться в повідомленні.

Відповідно до рішення Голосіївського районного суду міста Києва від 23 серпня 2016 року з держави Російська Федерація на користь Верігіної стягується: в рахунок відшкодування збитків грошові кошти в розмірі 114 750 грн., що на день пред’явлення позовних вимог до суду за офіційним курсом НБУ еквівалентно 4 625 євро; в рахунок відшкодування моральної шкоди 985 950 грн., що на день пред’явлення позовних вимог до суду за офіційним курсом НБУ еквівалентно 35 000 євро; судовий збір в розмірі 7 250 грн.

Попереду можлива апеляція, після якої «Сила права» розпочне процедуру організації виконання рішення.

Як зазначили в громадській організації, оприлюднене судове рішення стало результатом послідовних наступальних дій команди правозахисного руху «Сила права» на юридичному фронті.

Зокрема, 4 березня 2016 року Ірина Верігіна звернулася до Голосіївського районного суду Києва із заявою про встановлення юридичного факту того, що вона стала вимушеною переселенкою в результаті російської збройної агресії та окупації частини території Луганської області України.

18 березня 2016 року суд встановив юридичний факт вимушеного переселення Ірини Верігіної в результаті російської збройної агресії

27 травня 2016 року Ірина Верігіна подала до Голосіївського районного суду Києва позовну заяву про стягнення моральної та матеріальної шкоди з Російської Федерації, як держави-агресора.

30 травня 2016 року за заявою Ірини Верігіної про забезпечення позову суд «наклав арешт» на 3 мільярди доларів російського кредиту

При цьому суд взяв до уваги офіційну статистику, відповідно до якої в країні сьогодні близько 2 мільйонів громадян, які постраждали від російської збройної агресії, – родин загиблих, військовослужбовців і цивільних осіб, які отримали поранення і каліцтва, громадян, що побували в полоні і незаконному ув’язненні, втратили особисте майно, а також вимушених переселенців.

Загальна сума шкоди, завданої громадянам України російською збройною агресією, розрахована на підставі практики Європейського суду з прав людини, перевищує 100 мільярдів доларів США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-