У Лутковської вважають, що влада Лощинівки порушує права ромів

У Лутковської вважають, що влада Лощинівки порушує права ромів

1170
Ukrinform
В Офісі уповноваженого Верховної Ради з прав людини вважають рішення про виселення ромів із Лощинівки порушенням права на свободу пересування та дискримінацією.

Про це йдеться у запитах представника омбудсмена з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксани Філіпішиної до голови Одеської облдержадміністрації та Лощинівського сільського голови.

"Замість того, аби вжити заходів для врегулювання конфлікту, Лощинівська сільська рада прийняла незаконне рішення про виселення ромів із села, яке порушує право на свободу пересування та вільний вибір місця проживання ромів, а також встановлює пряму дискримінацію за ознакою етнічного (національного) походження", - наголошується у повідомленні.

Представник уповноваженого вимагає вжити всіх можливих заходів для врегулювання конфлікту у селі Лощинівка з дотриманням принципу недискримінації.

Відповідний запит направлено і начальнику Головного управління Національної поліції в Одеській області з проханням забезпечити публічну безпеку та порядок на території села.

Як повідомляв Укрінформ, мешканці с. Лощинівки обурені вбивством 8-річної дівчинки, у скоєнні якого підозрюють 20-річного рома. На зборах та сесії сільради вимагали виселити ромів із села. На зустрічі керівництва Ізмаїльського району та ромської громади було погоджене рішення про перевезення у понеділок десятьма родинами ромів свого майна з Лощинівки в одне з сусідніх сіл району. Але переїзд не відбувся.

Голова Коаліції ромських неурядових організацій "Стратегія 2020" Володимир Кондур просить провести службове розслідування стосовно дискримінації членів ромської громади з боку Лощинівської сільської ради, що ухвалила рішння про виселення десяти родин.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-